Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

11. mája 2016 redakcia Sezóna 2015/2016

Slovenská filharmónia v máji pod taktovkou šéfdirigenta Emmanuela Villauma

Emmanuel Villaume
Veľkosť písma
A
A
A
Bratislava – Dve dvojice májových symfonických koncertov zaznejú pod taktovkou šéfdirigenta Emmanuela Villauma. Na každom z nich sa predstavia po boku orchestra Slovenskej filharmónie zaujímaví sólisti. Pre Emmanuela Villauma to budú zároveň posledné koncerty vo funkcii šéfdirigenta SF, ale na bratislavské koncertné pódium sa bude vracať ako hosť nadchádzajúcich koncertných sezón.

Aktualizované 17. mája 2016

Vo štvrtok a piatok 12. a 13. mája to bude 1. fagotista orchestra Slovenskej filharmónie Roman Mešina. V Koncertnej sieni SF uvedie zriedka uvádzaný Koncert pre fagot a orchester F dur op. 75 Carla Mariu von Webera. Program doplní dielo Letný vánok Antona Weberna, jedného z najprogresívnejších skladateľov prvej polovice 20. storočia. Na záver koncertov zaznie Mozartova Pražská symfónia.

Slovenská filharmónia, foto: Peter Brenkus
Slovenská filharmónia,
foto: Peter Brenkus

O týždeň neskôr 19. a 20. mája bude na pódiu s orchestrom Slovenská filharmónia účinkovať aj v tejto sezóne jubilujúci Slovenský filharmonický zbor (zbormajster Jozef Chabroň) s dvoma sólistkami – sopranistkou Adrianou Kohútkovou a altistkou Teréziou Kružliakovou. Na programe koncertov zaznie Symfónia č. 2 Auferstehung Gustava Mahlera. Koncerty začnú o 19-tej.

Aktualizácia:

Slovenská filharmónia v utorok 17. mája oznámila zmenu obsadenia. Namiesto pôvodne ohlásenej sopranistky Adriany Kohútkovej bude na koncertoch vo štvrtok a piatok 19. a 20. mája 2016 spievať sopránový part v Mahlerovej 2. symfónii Adriana Kučerová.

Under My Spell, Szent István Bazilika, Budapešť 2014, Adriana Kučerová, foto: Zdenko Hanout
Adriana Kučerová,
foto: Zdenko Hanout

www.filharmonia.sk

www.emmanuelvillaume.com

Informovala: Martina Tolstová

video: dramaturg Slovenskej filharmónie Ivan Marton pozýva na májové koncerty

Zdieľať:

O autorovi

redakcia
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

Videozáznam tlačovej konferencie Národného divadla Košice k sezóne 2023/2024