Slovenská premiéra kinokoncertu Obchod na Korze iba v Ružinove

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A

Po prvý raz na Slovensku zažije divák v rámci bratislavského festivalu Symfónia umenia, premietanie slávneho oscarového filmu Obchod na korze v sprievode živého orchestra a mužského speváckeho zboru. Výťažok zo zisku poputuje na charitatívne účely.

(reklamný článok, SOSR)

Ružinov oslávi svoje 30. výročie vzniku veľkolepo, a to multižánrovým festivalom pod holým nebom. Symfónia umenia sa uskutoční 3. – 12. septembra 2021 v Ružinove a ponúkne okrem symbolicky tridsiatich koncertov aj kvalitné umenie z výtvarných ateliérov a divadelných dosiek pre širokú verejnosť.

Na programe je aj slovenská premiéra kinokoncertu Obchod na Korze. Nedávno nanovo zrekonštruovaná snímka bude poctou tvorcom tohto výnimočného diela. Zároveň však aj pripomienkou tragických čias našich dejín, aby sme nikdy na svoju minulosť nezabudli.

Kinokoncert Obchod na korze, foto: Petr Dyrc/FOK

V stredu 8. septembra 2021 o 19. hod. v Amfiteátri pri Štrkoveckom jazere v bratislavskom Ružinove bude premietaný špeciálny formát v najvyššie dosiahnuteľnej kvalite. Táto projekcia bola pomerne zložitá na prípravu. Pri starých filmoch sa väčšinou nezachovali všetky materiály potrebné na premietanie so živou hudbou – predovšetkým oddelené zvukové stopy pre hudbu, ruchy a hovorené slovo. „Znamená to dohrať všetky noty presne podľa partitúry i tam, kde vo filmu hudba ustupuje ruchom alebo je stlmená na pozadí,“ vysvetľuje dirigent Peter Vrábel. Hovorené slovo bude preto doplnené titulkami. V hudobnom sprievode budú návštevníci počuť dychovku, ale aj hammondov organ.

Vstupenky sú k dispozícií za symbolickú sumu 10 € v sieti Predpredaj.sk. Pre Ružinovčanov, učiteľov, ZŤP, dôchodcov sú k dispozícii zľavnené vstupenky. Výťažok zo zisku bude venovaný ružinovským rodinám v núdzi.

Kinokoncert Obchod na korze
Slovenská premiéra
Amfiteáter pri Štrkoveckom jazere, Bratislava
8. septembra 2021 o 19:00

účinkujú:

Peter Vrábel, dirigent
Marcel Comendant, cimbal
Ján Kružliak ml., husle
Mužský spevácky zbor a 30 členný orchester

Podujatie je organizované za dodržania všetkých protipandemických opatrení.

Podrobný program a viac informácií o festivale nájdete na symfoniaumenia.sk.

Informoval: Richard Bednár, SOSR/RTVS

PR článok

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár