Slovenské operné divadlá a hudobné inštitúcie sú kvôli koronavírusu dočasne zatvorené

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Na Slovensku sa objavili potvrdené prípady ochorenia COVID-19 a v tejto súvislosti sú všetky tri slovenské operné divadlá, ale aj Slovenská filharmónia, Štátny komorný orchester Žilina či Štátna filharmónia Košice, až do odvolania zatvorené.

Ústredný krízový štáb rozhodol, že od utorka (10. 3.) na 14 dní platí plošný zákaz kultúrnych, športových, mimoškolských alebo iných spoločenských podujatí. Informoval o tom premiér Peter Pellegrini (Smer). Zákaz organizovania podujatí je plošný a nebude rozlišovať, či je organizátorom samospráva, alebo ide o súkromnú akciu. Pellegrini to odôvodnil tým, že je potrebné eliminovať možnosti šírenia sa nákazy. (zdroj: TASR)

Inštitúcie informovali o dočasnom zatvorení týmito oznamami:

Slovenské národné divadlo

Na základe rozhodnutia generálneho riaditeľa Slovenského národného divadla Petra Kováča, v súvislosti s výskytom koronavírusu COVID-19, sa s platnosťou od dnešného dňa 9. marca 2020 do odvolania rušia všetky predstavenia v historickej aj novej budove SND.

Prosíme, aby návštevníci, ktorí majú zakúpené vstupenky na predstavenia na nasledujúcich 14 dní, požiadali o vrátenie vstupného písomne e-mailom na adrese: rezervacie@snd.sk s uvedením čísla účtu a kódu banky (IBAN, SWIFT/BIC) a k žiadosti priložili naskenované vstupenky na refundáciu. Na žiadosti návštevníkov budeme odpovedať pravdepodobne po 23. marci 2020. Žiadosť o vrátenie vstupného podľa predchádzajúcich podmienok je potrebné podať najneskôr do 2 rokov od zrušenia predstavenia, inak nárok na vrátenie vstupného zaniká v zmysle príslušných právnych predpisov.

Ďalšie informácie poskytneme operatívne a budú zverejnené na internetovej stránke SND www.snd.sk.

(zdroj: www.snd.sk)

Štátna opera v Banskej Bystrici

V súvislosti s prevenciou k výskytu koronavírusu COVID-19, sa s platnosťou od utorka 10. marca 2020 na 14 dní rušia všetky predstavenia v Štátnej opere v Banskej Bystrici: Édith Piaf (10.3.), Čardášová princezná (12. 3.), Don Pasquale (17. a 18. 3.), Dnešný večer patrí mne (18. 3.), Hrnčiarsky bál (19. 3.) a Hello, Dolly! (21. 3.)

Informácie k už zakúpeným vstupenkám na predstavenia vám poskytneme na emailovej adrese rezervacie@stateopera.sk a na telefónnych číslach +421 48/245 71 20, +421 908 324 163. Ďalšie informácie budú zverejnené na internetovej stránke Štátnej opery www.stateopera.sk.

(zdroj: www.stateopera.sk)

Štátne divadlo Košice

V súvislosti so šírením koronavírusu COVID-19 a na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu Slovenskej republiky o zákaze kultúrnych, spoločenských a športových podujatí na obdobie 14 dní bude Štátne divadlo Košice s platnosťou od 10. marca pre verejnosť zatvorené. Na základe príkazu generálneho riaditeľa ŠDKE Igora Dohoviča sa až do pondelka 23. marca vrátane rušia bez náhrady všetky predstavenia v Historickej budove aj na Malej scéne ŠDKE. Zatvorená bude aj denná pokladňa.

Návštevníci, ktorí majú zakúpené vstupenky na zrušené predstavenia (od 10. marca do 23. marca), môžu požiadať o vrátenie vstupného:

  • písomne e-mailom na adrese sales@sdke.sk s uvedením čísla účtu vo formáte IBAN. K žiadosti je potrebné priložiť vstupenky v elektronickej podobe – sken resp. elektronická vstupenka zo stránky www.navstevnik.sk. Žiadosti návštevníkov budeme vybavovať priebežne.
  • v prípade, že nemáte možnosť o vrátenie vstupného požiadať elektronicky, prineste svoje vstupenky po 23. marci do dennej pokladne a vstupné vám vrátime v hotovosti.

Žiadosť o vrátenie vstupného podľa predchádzajúcich podmienok je potrebné podať najneskôr do 2 rokov od zrušenia predstavenia, inak nárok na vrátenie vstupného zaniká v zmysle príslušných právnych predpisov.

Ďalšie informácie budeme poskytovať priebežne a budú zverejnené prostredníctvom sociálnych sietí a na webovom sídle www.sdke.sk.

(zdroj: www.sdke.sk)

Slovenská filharmónia

Slovenská filharmónia oznamuje svojim návštevníkom, že vzhľadom k aktuálnej epidemiologickej prevencii sa tohtotýždňové koncerty uskutočnia v náhradných termínoch, o ktorých vás budeme informovať prostredníctvom web stránky Slovenskej filharmónie v najbližších dňoch. Ide o tieto koncerty: utorkový klavírny recitál Alexandra Gadjieva (10. 3.) a dvojica koncertov vo štvrtok a piatok (12. a 13. 3.), na programe ktorých bola Missa solemnis D dur, op. 123 Ludwiga van Beethovena.

(zdroj: www.filharmonia.sk)

Štátny komorný orchester Žilina

Vážené publikum, v zmysle príkazu ministerky kultúry SR sa v súvislosti s prevenciou výskytu koronavírusu COVID-19 rušia všetky koncerty Štátneho komorného orchestra Žilina plánované na najbližších 14 dní.

Zrušené sú: abonentný koncert „IN MEMORIAM M. R. ŠTEFÁNIK“ (12. 3.), nedeľné matiné pre deti „PRÍBEH HUDBY – FAREBNÝ SVET“ (15. 3.) a komorný koncert HUSĽOVÁ DIELŇA (19.3.)

Zakúpené vstupenky na uvedené koncerty môžete vrátiť v pokladnici ŠKO Žilina. Požiadať o vrátenie vstupného môžete aj písomne e-mailom na adrese vstupenky@skozilina.sk – k žiadosti treba priložiť naskenované vstupenky na refundáciu a uviesť číslo účtu a kód banky (IBAN, SWIFT/BIC).

(zdroj: www.skozilina.sk)

Štátna filharmónia Košice

Vážení návštevníci koncertov ŠfK, v zmysle príkazu ministerky kultúry SR sa v súvislosti s prevenciou výskytu koronavírusu COVID-19 rušia všetky koncerty Štátnej filharmónie Košice plánované na najbližších 14 dní.

Nariadenie sa týka projektov:
POULENC * SOMMER * BRAHMS (12. 3.)
SYMPHONY MEETS JAZZ (19. 3.)

Zároveň sa rušia aj koncerty pre školy s názvom SPOZNAJ ORCHESTER!, ktoré boli plánované v termínoch 26. až 27. marca.

(zdroj: www.sfk.sk)

Informácie boli čerpané z webou jednotlivých inštitúcii dňa 10. marca 2020.

Ako uvádza Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky ,,Koronavírus spôsobujúci ochorenie COVID-19 bol identifikovaný v Číne na konci roka 2019, predstavuje nový kmeň vírusu, ktorý u ľudí nebol doposiaľ známy. Ochorenie patrí medzi kvapôčkovú infekciu. Odhadovaný inkubačný čas ochorenia je 2 až 14 dní.“ Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky a príslušné regionálne úrady verejného zdravotníctva v Slovenskej republike idú v pohotovostnom režime a dôsledne monitorujú epidemiologickú situáciu v súvislosti s ochorením COVID-19. Na dennej báze ju vyhodnocujú a uskutočňujú adekvátne a potrebné preventívne opatrenia.

Všetky aktuálne informácie nájdete na webe Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky TU…

Pripravil: Ľudovít Vongrej

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár