SND otvára Okno do baletu

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Balet SND prichádza túto sezónu s novým projektom – sériou diskusií pred vybranými predstaveniami pod názvom Okno do baletu. Na neformálnom stretnutí s tvorcami a divákmi hostia diskusie predstavia vždy konkrétnu inscenáciu z repertoáru Baletu SND a zaujímavosti s ňou spojené. Prvé Okno do baletu otvorí v stredu 25. januára riaditeľ Baletu SND Jozef Dolinský ml.

Slovenské národné divadlo ponúka svojim divákom jedinečnú príležitosť bližšie sa zoznámiť s osobnosťami baletu a s procesom tvorby baletného predstavenia. Pomocou neformálneho stretnutia chcú tvorcovia inscenácii a ich hostia „otvoriť okno“ a dať tak príležitosť nazrieť zvedavým divákom do uzatvoreného sveta, akým sa baletné umenie môže zdať. Prvé Okno do baletu otvorí riaditeľ Baletu SND Jozef Dolinský ml. v stredu 25. januára 2017 o 18.00 hod. v Salóniku historickej budovy SND pred predstavením BESS – Pocta Rudolfovi Labanovi. Hosťami prvej diskusie budú tvorcovia predstavenia – choreografka Šárka Ondrišová, skladateľ Peter Groll a dramaturgička Baletu SND Eva Gajdošová, moderuje Katarína Zagorski.

P. Breiner, N. Horečná: Slovenské tance – Životy svetiel, Balet SND, 2016,
2. dejstvo,
foto: Peter Brenkus

Vo februári Okno do baletu predstaví Slovenské tance – Životy svetiel.  S tvorcami inscenácie sa môžu diváci porozprávať 16. februára od 18.00 do 18.50 hod. v Clube Opera v novej budove SND.

Okno do baletu bude otvorené vždy raz do mesiaca pred vybraným predstavením Baletu SND v Salóniku historickej budovy alebo v Clube Opera novej budovy SND.

C. Davis, D. de Andrade: Nižinskij – Boh tanca, Balet SND, 2015,
Artemyj Pyzhov (Nižinskij),
foto: Peter Brenkus

Okno do baletu
plánované diskusie v sezóne 2016/2017

25. 1. BESS – Pocta Rudolfovi Labanovi, Salónik HB
16. 2. Slovenské tance – Životy svetiel, Club Opera NB
22. 3. Giselle, Salónik HB
29. 4. Nižinskij – Boh tanca, Club Opera NB
14. 5. Romeo a Júlia – Tak ako včera…, Club Opera NB
28. 6. Spiaca krásavica, Club Opera NB

Vstup na všetky diskusie je voľný.

www.snd.sk

Organizátorom projektu je Balet SND.

zdroj: SND

fotogaléria

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár