SND sa stalo členom Francúzsko-slovenskej obchodnej komory

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Slovenské národné divadlo sa stalo novým členom Francúzsko-slovenskej obchodnej komory. Vedenie SND si od tohto členstva sľubuje príležitosti na získanie nových zahraničných divákov aj inšpiratívne partnerstvá.

Slovenské národné divadlo bolo ako nový člen Francúzsko-slovenskej obchodnej komory predstavené na valnom zhromaždení v Bratislave. Vedenie divadla na mieste reprezentoval generálny riaditeľ SND Matej Drlička a ekonomický riaditeľ SND Matej Bošňák.

GR SND Matej Drlička a prezident Francúzsko-slovenskej obchodnej komory Miroslav Kot, zdroj foto: SND

„Partnerstvá a priateľstvá s krajinami, ako je Francúzsko, kde kultúra a umenie veľa znamená, sú pre inštitúciu, akou je Slovenské národné divadlo, mimoriadne dôležité. Veríme, že aj vďaka členstvu vo Francúzsko-slovenskej komore budeme mať šancu osloviť cenných partnerov, získať nové kontakty a možnosti prezentácie SND vo Francúzsku, ako aj prilákať do SND nových divákov nielen z radov turistov, ale aj francúzskej komunity na Slovensku,“ hovorí generálny riaditeľ SND Matej Drlička.

SND za svoju vyše storočnú históriu doteraz nebolo členom žiadnej obchodnej komory.

„Spolu s novým vedením veríme, že umenie a biznis by sa mali spolu rozprávať, mali by sa vedieť rozprávať a v prípade našej krajiny by sa mali naučiť rozprávať. Myslíme si, že je potrebné, aby biznis komunita vnímala divadlo nielen ako priestor na kultúrne vyžitie, ale aj ako atraktívny priestor na svoje podujatia, ktoré môže skombinovať s výnimočným kultúrnym zážitkom,“ dodáva Matej Drlička.

Slovenské národné divadlo, nová budova, foto: SND

Francúzsko má miesto aj v programe Slovenského národného divadla. Činohra SND na jeseň uviedla premiéru hry Matka oceňovaného francúzskeho dramatika Floriana Zellera.

Opera SND pripravuje v nasledujúcej sezóne premiéru opery Carmen francúzskeho skladateľa Georgesa Bizeta a privíta aj francúzskeho režiséra Gilberta Blina, ktorý bude v SND režírovať Donizettiho Mariu Stuardu.

Prečítajte si tiež:
Opera SND predstavila 103. sezónu aj nového šéfdirigenta Kevina Rhodesa
Riaditelia divadiel a orchestrov v SND hovorili o dopadoch pandémie
V Slovenskom národnom divadle otvorili výstavu Bardi slovenskej opernej réžie

Slovenské národné divadlo je aj domovom prehliadky francúzskeho filmu Créme de la Créme a Be2Can, prehliadky filmov z trojice najväčších filmových festivalov vrátane francúzskeho Cannes.

Francúzsko-slovenská obchodná komora je dôležitým aktérom v podnikateľskom prostredí a partnerom slovenských, francúzskych či európskych inštitúcií. V súčasnosti združuje viac ako 130 spoločností vrátane najväčších zahraničných investorov na Slovensku.

Veľvyslanec Francúzska na Slovensku Pascal Le Deunff a GR SND Matej Drlička, zdroj foto: SND

Aktívne prispieva k vytvoreniu priaznivých podmienok pre investície a hospodársku činnosť a koná v prospech vzťahov s orgánmi verejnej správy, organizáciami zamestnávateľov a iných asociácií.

Komora pre svojich členov usporadúva rôzne podujatia: pracovné raňajky na aktuálnu tému, kde účastníci a zaujímaví odborníci z odboru ponúkajú množstvo informácií o najnovších zmenách zákonov, vývoji svetovej ekonomiky či súčasnej situácii v rôznych odvetviach, ale aj tradičné networkingové podujatia, kde účastníci oceňujú najmä príležitosť nájsť nových obchodných partnerov.

Informovala: Jana Alexová, PR manažérka SND

zdroj: SND

Viac informácií o Francúzsko-slovenskej obchodnej komory nájdete na www.fsok.sk

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár