Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

Reklama

8. apríla 2015 redakcia Sezóna 2014/2015

SND spustilo predaj operných a baletných predstavení nasledujúcej sezóny 2015/2016

96. sezóna SND, foto: www.snd.sk
Veľkosť písma
A
A
A
Slovenské národné divadlo začalo s predajom vstupeniek na operné a baletné predstavenia nadchádzajúcej 96. sezóny.

Spustenie predaja v perspektívnom predstihu a zverejnenie príťažlivých premiérových noviniek hodnotí pozitívne aj generálny riaditeľ SND Marián Chudovský: „Zverejnenie programu Opery a Baletu SND v dlhodobom predstihu je výzvou, na ktorej splnení intenzívne pracujeme na pravidelných stretnutiach repertoárovej rady SND. Vďaka tomu si naši návštevníci už dnes môžu kúpiť vstupenku na operné či baletné predstavenie hrané trebárs v júni 2016. S dlhodobým hracím plánom sa efektívnejšie pracuje aj partnerským cestovným kanceláriám zo zahraničia. Potešujúcim výsledkom tejto snahy je kontinuálne rastúca návštevnosť našich predstavení…“

José Cura
José Cura

Pre priaznivcov opery pripravilo SND mimoriadnu udalosť, ktorou je návšteva operného velikána Josého Curu. Svetoznámy argentínsky tenor navštívi Slovensko už 18. septembra a svojim účinkovaním v opere Ruggiera Leoncavalla – Komedianti slávnostne otvorí 96. sezónu SND. Premiérový repertoár odštartuje inscenácia, nadväzujúca na pokračovanie programovej línie predstavení pre deti – Figaro sem, Figaro tam. Komentovaným prierezom operou Gioacchina Rossiniho Barbier zo Sevilly prevedie najmladších divákov populárny herec a moderátor Martin Vanek. Druhou premiérovou novinkou v poradí bude legendárna opera českého skladateľa Leoša Janáčka Vec Makropulos v réžii renomovaného nemeckého režiséra Petra Konwitschného, ktorý sa do SND vracia po uvedení veľmi úspešných titulov ako Eugen Onegin, Madama Butterfly či Bohéma. 22. januára 2016 doplní premiérový repertoár dielo predstaviteľa vrcholného operného klasicizmu Wolfganga Amadea Mozarta – komická opera Cosi fan tutte v hudobnom naštudovaní Friedricha Haidera a v réžii poľského režiséra Marka Weissa. Štvrtou opernou premiérou 96. sezóny bude dielo nemeckého hudobného génia Ludwiga van Beethovena – opera Fidelio, príbeh o sebaobetovaní, plný heroickosti a eventuálnych triumfov v boji o spravodlivosť a slobodu. Päticu operných premiér v máji uzavrie dielo Simon Boccanegra, ktoré je nepochybne jednou z najtemnejších a najfatalistickejších opier Giuseppe Verdiho. Na javisku ožije v réžii generálneho riaditeľa SND Mariána Chudovského a v hudobnom naštudovaní majstra interpretačného umenia, hudobného riaditeľa SND Friedricha Haidera.

Balet SND, skúška baletu, foto: Peter Brenkus
Balet SND, skúška baletu,
foto: Peter Brenkus

Balet Slovenského národného divadla odštartuje novú sezónu originálnou a nanajvýš zaujímavou koprodukciou. Koncom septembra 2015 uvedie v premiére vášnivú tanečnú drámu skladateľa Georgesa Bizeta v originálnej úprave známeho hudobníka a vedúceho člena skupiny Cigánski Diabli – Ernesta Šarköziho. Novú, modernú a strhujúcu podobu významného diela operného romantizmu, v choreografii Ladislava Cmoreja uvedie pod názvom Carmen à la Gypsy Devils. 27. november bude patriť veľkolepému životopisnému opusu – Nižinskij: Boh tanca. Balet, vytvorený na hudbu svetoznámeho anglického skladateľa a dirigenta Carla Davisa, v réžii choreografa a baletného majstra Daniela de Andradeho. Baletnú premiérovú sezónu uzavrie inscenovaná verzia šestnástich tancov orchestrálnej suity slovenského skladateľa Petra Breinera Slovenské tance plná moderných tanečných prvkov v choreografii a réžii skvelej mladej choreografky Natálie Horečnej.

Nová budova SND
Nová budova SND

Vstupenky si môžete zakúpiť on-line na stránke www.snd.sk alebo v pokladniciach SND. Pokiaľ uprednostňujete rezerváciu, je vám k dispozícii telefónne číslo +421 2 204 72 289 alebo e-mail: rezervacie@snd.sk .

Zdroj: SND

Zdieľať:

O autorovi

redakcia
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

G. Verdi: Nabucco, tlačová konferencia
k premiére Opery SND
(videozáznam Opera Slovakia)