SND vydalo Ročenku 2015/2016

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Slovenské národné divadlo vydalo v poradí už tretiu Ročenku SND 2015/2016, v ktorej môžu diváci nájsť kompletný zoznam hracieho plánu na nadchádzajúcu divadelnú sezónu. Okrem uceleného plánu predstavení, ktorých mozaika tvorí 96. divadelnú sezónu, v nej nájdete aj prehľadný zoznam premiér Činohry, Opery a Baletu SND.

Publikácia je doplnená príhovormi riaditeľov súborov, súpisom členov umeleckých súborov a vedenia SND či detailnými informáciami o medzinárodnom divadelnom festivale Slovenského národného divadla – Eurokontext.sk. Okrem praktických plánov obsahuje aj informácie o abonentných balíčkoch, nákresy hľadísk historickej a novej budovy SND, profesionálne fotografie z predstavení a všeobecné informácie o predaji.

„Z vašich ohlasov vieme, že si táto publikácia získala uznanie, máte o ňu záujem a stala sa vítanou spoločníčkou predovšetkým našich stálych – a s hrdosťou dodávam, že verných návštevníkov, a je „objavom“ pre nových, hlavne mladých divákov. Ako svojho času riekol Honoré de Balzac: Divadlá majú svoje osudy ako ľudia. Áno, aj Slovenské národné divadlo má svoj osud. Jeho doterajšiu 95-ročnú púť lemuje ľudská túžba po poznaní, odkrývaní hodnôt, pranierovaní zla a pochybení, je to neustály proces tvorby, hľadania, prezentácie, ale aj vlastnej reflexie spoločnosti, národa či jedinca, sebaspytovanie sa, kladenia otázok a nachádzania odpovedí,“ uviedol v príhovore generálny riaditeľ SND Marián Chudovský.

Novú ročenku Slovenského národného divadla tvorí 254 farebných strán a vyšla v náklade 1 000 kusov. Záujemcovia si ju môžu zakúpiť za cenu 10 € v pokladniciach SND.

Zdroj: SND

www.snd.sk

Informovala: Natalie Dongová, SND

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár