Štátne divadlo v Košiciach omotala Ariadnina niť

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Košice – Už len hodiny delia Košice od premiéry opery Richarda Straussa Ariadna na Naxe. Tá zaznie v opere Štátneho divadla prvýkrát v piatok 14. marca. Už teraz sa môžu všetci návštevníci košického centra zoznámiť s fotografiami z predstavenia, ktoré sú vystavené v exteriéri historickej divadelnej budovy na špeciálnej Ariadninej niti.

Študenti prvého a tretieho ročníka tanečného odboru Konzervatória na Timonovej ulici tri dni pred premiérou „obliekali“ divadelnú budovu do povestnej Ariadninej nite. Z niekoľkých stoviek metrov špagátu vznikla zaujímavá spleť nielen okolo hlavného vchodu do Historickej budovy ŠD, ale aj medzi stĺpmi verejného osvetlenia. „Viac ako zaujímavý nápad. Dúfajme, že to vydrží a nikto to pri nočných potulkách mestom nezničí,“ zastavili sa viacerí okoloidúci, ktorí spočiatku nechápali, čo sa vlastne deje. Dobre sa pri práci zabávali aj konzervatoristi, ktorí sami prichádzali z nápadmi, kde „niť“ potiahnuť. „Také niečo sme ešte nikdy nerobili a možno ani nikdy viac robiť nebudeme. O to viac nás to baví,“ priznali sa budúci tanečníci, pre ktorých budú odmenou lístky na niektorú z repríz opery.

Ariadna na Naxe pred premiérou, ŠDKE

Ariadna na Naxe pred premiérou, ŠDKE

Po Beňovského električke tak má Štátne divadlo ďalšiu zaujímavú novinku pri propagácii svojho programu. „Príbeh v opere nekopíruje známy príbeh z gréckej mytológie, ale pojem Ariadnina niť pozná takmer každý. Veríme, že tá naša niť, do ktorej je zamotaná historická budova, bude pre divákov vodítkom pre návštevu nielen opery Ariadna na Naxe, ale aj ďalších predstavení z repertoáru divadla,“ hovorí vedúci obchodného oddelenia divadla František Ténai.

Ariadna na Naxe pred premiérou, ŠDKE

Ariadna na Naxe pred premiérou, ŠDKE

Ariadna na Naxe pred premiérou, ŠDKE

Ariadna na Naxe pred premiérou, ŠDKE

www.sdke.sk

Zdroj: ŠDKE

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár