Stretnutie košického Klubu priateľov opery pred premiérou Händlovej opery Alcina

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Košická opera v týchto dňoch finalizuje prípravy premiéry barokovej opery Georga Friedricha Händla Alcina. Zoznámte sa s týmto dielom ako aj s novou inscenáciou Štátneho divadla v Košiciach prostredníctvom záznamu z predpremiéroveho stretnutia košického Klubu priateľov opery. Dielo predstavil inscenačný tím a zazneli na ňom aj hudobné ukážky. Premiéra sa uskutoční 26. februára 2016 o 19:00.

Týždeň pred premiérou sa v piatok 19. februára o 17:00 v priestoroch Malej scény ŠDKE uskutočnilo prvé tohtoročné stretnutie Klubu priateľov opery venované pripravovanej inscenácii barokovej opery G. F. Händla Alcina, ktorá príde na javisko košického divadla vôbec po prvý raz v histórii.

O prípravách premiéry hovorili režisérka a scénografka Linda Keprtová, dirigent Marek Štryncl, zbormajster Lukáš Kozubík, riaditeľ opery Karol Kevický, sólisti Lucie Kašpárková (Alcina), Anna Manske (Ruggiero), Myroslava Havryliuk (Bradamante), ktorí s hudobným sprievodom korepetítora Jana Novobilského ponúkli aj niekoľko hudobných ukážok.

Georg Friedrich Händel Alcina

www.sdke.sk

zdroj: ŠDKE

predohra k opere Alcina

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár