Svetové predstavenie Carmen poslednýkrát na Slovensku

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Slovenské divadlo tanca a Symfonický orchester Slovenského rozhlasu pripravili pre mimoriadny záujem divákov reprízu predstavenia Carmen. Jedinečné spojenie tanca a orchestra priamo na pódiu budú predpokladom nezabudnuteľného zvukovo-vizuálneho zážitku.

(reklamný článok SOSR)

Predstavenie sa uskutoční 30. mája 2019 o 19.00 hod vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave. Legendárny ľúbostný príbeh do tanečnej podoby spracoval Ján Ďurovčík, autorom scény je Jakub Klimo, kostýmy navrhol Andrej Baraník a diváci si ho budú môcť pozrieť poslednýkrát na Slovensku v hudobnej realizácii s rozhlasovými symfonikmi pod taktovkou šéfdirigenta Petra Valentoviča.

Orchestrálnu suitu Carmen napísal ruský skladateľ a klavirista Rodion Sčedrin pre sláčikový orchester a pomerne veľký aparát bicích nástrojov na tému slávnej rovnomennej opery Georgesa Bizeta, považovanej za jednu z najslávnejších a najpopulárnejších opier všetkých čias. Spolu s Čajkovského baletmi Labutie jazero a Luskáčik patrí k najhranejším dielam mnohých baletných súborov.

Moderne spracované slávne melódie v tomto predstavení dopĺňa skvelá choreografia. Ján Ďurovčík v príbehu zachováva základnú dejovú líniu, konanie postáv však bohato parafrázuje a používa pritom prvky zo slovenského folklóru. Slovenské divadlo tanca s predstavením absolvovalo úspešné svetové turné na piatich kontinentoch od Ameriky až po ďalekú Čínu, kde ho s veľkým ohlasom videlo viac ako 50.000 divákov.

Vstupenky na koncert si môžete zakúpiť online a na predajných miestach siete Ticketportal. Viac informácií na www.sosr.sk a na www.koncertyrtvs.sk.

Informoval: Richard Bednár, manažér SOSR

PR článok

video

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Comments are closed.