Vitajte na vynovenom webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

Reklama

Hlasovanie už len do 15. júna!

31. augusta 2015 Ľudovít Vongrej Sezóna 2015/2016

Svetoznámy hobojista Albrecht Mayer bude po rokoch opäť koncertovať v Bratislave

Albrecht Mayer, foto: Harald Hoffmann/DG
Veľkosť písma
A
A
A
Bratislava – V rámci cyklu komorných koncertov Bratislava Goes Classical vystúpi v Bratislave svetová hviezda klasickej hudby, hobojista Albrecht Mayer z Berlína. Do hlavného mesta Slovenska prichádza po viacerých rokoch a po zvláštnych okolnostiach, ktoré sprevádzali jeho poslednú návštevu, z ktorej sa po krádeži do Nemecka vrátil bez unikátneho hoboja d’amore značky Incagnoli pochádzajúceho z Ríma.

„Za návratom Albrechta Mayera na Slovensko je niekoľko mesiacov tvrdej práce“, konštatoval Jozef Lupták, ktorý cyklus komorných koncertov Bratislava Goes Classical realizovaných najmä na Bratislavskom hrade produkuje pre Bratislavskú organizáciu cestovného ruchu už niekoľko mesiacov. „Ide v poradí o 9. koncert v rámci cyklu a domnievame sa, že asi najočakávanejší. Bratislava bude hostiť hviezdu svetovej úrovne, vynikajúceho inštrumentalistu.“ dodal Jozef Lupták, ktorého verejnosť pozná najmä ako violončelistu a organizátora festivalu Konvergencie.

Umelca bude na bratislavskom koncerte sprevádzať nemecký klavirista Markus Groh.

Markus Groh, foto: David Heerde
Markus Groh,
foto: David Heerde

Bratislavský koncert Albrechta Mayera sa uskutoční 23. septembra o 19:00 v Moyzesovej sieni na Vajanského nábreží.

Program koncertu

Johann Sebastian Bach: Sonáta pre hoboj a klavír d mol BWV 527
Joseph Haydn: Sonáta pre klavír C dur Hob. XVI:50
Wolfgang Amadeus Mozart: Sonáta pre hoboj a klavír e mol KV 304
***
Robert Schumann: Tri romance pre hoboj a klavír Op. 94
Franz Schubert: Impromptu pre klavír As dur Op. 90, č. 4, Allegretto
Ludwig van Beethoven: Sonáta pre hoboj a klavír F dur Op. 24, ,,Jarná”

Berlínska filharmónia je jedným z najslávnejších, ak nie vôbec najslávnejším symfonickým orchestrom sveta a mnohí hudobníci z tohto telesa sú vyhľadávanými sólistami i komornými hráčmi. Platí to aj o prvom hobojistovi orchestra Albrechtovi Mayerovi, ktorý účinkoval pod taktovkou legiend ako Claudio Abbado, Sir Simon Rattle alebo Nikolaus Harnoncourt. V Bratislave spolu s klaviristom Markusom Grohom (víťaz prestížnej Súťaže kráľovnej Alžbety) uvedie v rámci cyklu Bratislava Goes Classical recitál z diel J. S. Bacha, Haydna, Mozarta, Beethovena, Schumanna a Schuberta. Prísna nemecká kritika hovorí, že v Mayerovej hre je prítomná „božská iskra“, nechajte sa inšpirovať.

Vstupenky v sieti Ticketportál

www.bagoclassical.sk

Albrecht Mayer v Bratislave

Pripravil: Ľudovít Vongrej

Zdieľať:

O autorovi

Ľudovít Vongrej
šéfredaktor Opera Slovakia, predseda redakčnej rady Opera Slovakia, spravodajca, publicista, odborný editor a hudobný producent, člen Slovenského centra Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov (SC AICT)
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

SND predstavilo 104. sezónu
záznam celej tlačovej konferencie