Svetoznámy hobojista Albrecht Mayer bude po rokoch opäť koncertovať v Bratislave

0

Týždenný prehľad najnovších článkov

Prihlásením k odberu súhlasíte so zásadami ochrany osobných údajov. Z odberu sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – V rámci cyklu komorných koncertov Bratislava Goes Classical vystúpi v Bratislave svetová hviezda klasickej hudby, hobojista Albrecht Mayer z Berlína. Do hlavného mesta Slovenska prichádza po viacerých rokoch a po zvláštnych okolnostiach, ktoré sprevádzali jeho poslednú návštevu, z ktorej sa po krádeži do Nemecka vrátil bez unikátneho hoboja d’amore značky Incagnoli pochádzajúceho z Ríma.

„Za návratom Albrechta Mayera na Slovensko je niekoľko mesiacov tvrdej práce“, konštatoval Jozef Lupták, ktorý cyklus komorných koncertov Bratislava Goes Classical realizovaných najmä na Bratislavskom hrade produkuje pre Bratislavskú organizáciu cestovného ruchu už niekoľko mesiacov. „Ide v poradí o 9. koncert v rámci cyklu a domnievame sa, že asi najočakávanejší. Bratislava bude hostiť hviezdu svetovej úrovne, vynikajúceho inštrumentalistu.“ dodal Jozef Lupták, ktorého verejnosť pozná najmä ako violončelistu a organizátora festivalu Konvergencie.

Umelca bude na bratislavskom koncerte sprevádzať nemecký klavirista Markus Groh.

Markus Groh, foto: David Heerde

Markus Groh,
foto: David Heerde

Bratislavský koncert Albrechta Mayera sa uskutoční 23. septembra o 19:00 v Moyzesovej sieni na Vajanského nábreží.

Program koncertu

Johann Sebastian Bach: Sonáta pre hoboj a klavír d mol BWV 527
Joseph Haydn: Sonáta pre klavír C dur Hob. XVI:50
Wolfgang Amadeus Mozart: Sonáta pre hoboj a klavír e mol KV 304
***
Robert Schumann: Tri romance pre hoboj a klavír Op. 94
Franz Schubert: Impromptu pre klavír As dur Op. 90, č. 4, Allegretto
Ludwig van Beethoven: Sonáta pre hoboj a klavír F dur Op. 24, ,,Jarná”

Berlínska filharmónia je jedným z najslávnejších, ak nie vôbec najslávnejším symfonickým orchestrom sveta a mnohí hudobníci z tohto telesa sú vyhľadávanými sólistami i komornými hráčmi. Platí to aj o prvom hobojistovi orchestra Albrechtovi Mayerovi, ktorý účinkoval pod taktovkou legiend ako Claudio Abbado, Sir Simon Rattle alebo Nikolaus Harnoncourt. V Bratislave spolu s klaviristom Markusom Grohom (víťaz prestížnej Súťaže kráľovnej Alžbety) uvedie v rámci cyklu Bratislava Goes Classical recitál z diel J. S. Bacha, Haydna, Mozarta, Beethovena, Schumanna a Schuberta. Prísna nemecká kritika hovorí, že v Mayerovej hre je prítomná „božská iskra“, nechajte sa inšpirovať.

Vstupenky v sieti Ticketportál

www.bagoclassical.sk

Albrecht Mayer v Bratislave

Pripravil: Ľudovít Vongrej

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Ľudovít Vongrej

šéfredaktor Opera Slovakia, predseda redakčnej rady Opera Slovakia, spravodajca, publicista, odborný editor a hudobný producent, člen Slovenského centra Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov (SC AICT)

Zanechajte komentár

Sledujte nás na Facebooku