Tannhäuser vo Viedenskej štátnej opere aj so Slovenským filharmonickým zborom

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Viedeň – Viedenská štátna opera v nasledujúcich dňoch po viac ako ročnej odmlke uvedie sériu 4 predstavení Wagnerovho Tannhäusera v inscenácii nemeckého režiséra Clausa Gutha. Spolu s hviezdnym obsadením bude táto produkcia aj za účasti Slovenského filharmonického zboru.

Hlavné postavy stvárnia Robert Dean Smith (Tannhäuser), Christian Gerhaher (Wolfram), Camilla Nylund (Elisabeth), Iréne Theorin (Venuša) a Kwangchul Youn (Hermann). Spolu so zborom Viedenskej štátnej opery sa v úlohe hostí prichádzajúcich na spevácku súťaž a pútnikov vracajúcich sa z Ríma predstaví Slovenský filharmonický zbor, ktorý na produkcii participuje pravidelne od jej uvedenia v r. 2010. V týchto dňoch taktiež vrcholia prípravy na ďalšie premiérové predstavenie, ktorého SFZ bude na javisku Staatsoper súčasťou. Už v novembri uvedú pod taktovkou Semyona Bychkova Musorgského operu Chovančina.

Tannhäuser, Viedenská štátna opera

Tannhäuser, Viedenská štátna opera

Predstavenia Tannhäusera, ktoré mal pôvodne dirigovať kórejský klavirista a dirigent Myung-Whun Chung, povedie Peter Schneider, ktorý sa len nedávno predstavil slovenskému publiku v rámci Bratislavských hudobných slávností na koncerte Viedenských filharmonikov. Myung-Whun Chung nahradí v pripravovanej inscenácii Verdiho Rigoletta Franza Welser Mösta, ktorý na svoj post rezignoval začiatkom sezóny.

Tannhäusera môžu diváci vo Viedni vidieť v dňoch 22., 26., 30. októbra a 2. novembra 2014. Priamy prenos bude možné sledovať na stránke www.staatsoperlive.com, alebo priamo TU…

Viac informácií o predstavení TU…

 

 

Pripravila: Natália Dadíková

Foto: Staatsoper Wien

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

spravodajkyňa a publicistka

Zanechajte komentár