Trubadúr s Netrebko a Álvarezom z Paríža v priamom prenose v kinách CINEMAX

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Kiná CINEMAX pripravili pre operných nadšencov po prvýkrát priamy prenos z parížskej opery (Opéra Bastille). V hlavných rolách známej opery Trubadúr Giuseppe Verdiho sa predstavia oceňovaná sopranistka Anna Netrebko a argentínsky tenor Marcelo Álvarez. Priamy prenos tejto inscenácie môžu milovníci opery sledovať v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Košice, Nitra, Poprad, Trenčín, Trnava a Žilina už 11. februára o 19:15.

Po úspechu Rigoletta bolo Verdiho jedinou túžbou urobiť niečo nové. Bol však netrpezlivý, ba až nahnevaný, keď sa k nemu dostal nový projekt – adaptácia hry El Trovador španielskeho dramatika Antonia Garcíu Gutiérreza. Tá vzbudila totiž len opatrný entuziazmus u Salvatore Cammarana, jeho libretistu a muža, ktorému Donizetti čiastočne vďačí za úspech svojej opery Lucia z Lammermooru. Či bolo libreto nedokončené kvôli nadmieru nepravdepodobnej dejovej línii, či chorobe jeho autora, sa už teraz nedozvieme. Napriek naliehaniu nedočkavého Verdiho Cammarano neustúpil. A práve v tom je paradox opery TRUBADÚR: v očiach jej neprajníkov je typickou melodrámou, no práve formálne obmedzenia spôsobené Cammaranom rozdúchali ohne skladateľovej vášne.

G. Verdi: Trubadúr, Opera Paríž

G. Verdi: Trubadúr, Opera Paríž

V parížskej inscenácii Alexa Ollého sa predstavia Anna Netrebko (Leonora) Marcelo Álvarez (Manrico), Ekaterina Semenchuk (Azucena), Ludovic Tézier (Luna) a ďalší. Dirigovať bude Daniele Callegari.

V kinách na divákov čaká ako už tradične prípitok, pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz! O sezóne 2015/2015 sme našich čitateľov informovali TU…

Viac informácií a predaj vstupeniek TU… a vo všetkých kinách CINEMAX v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Dunajská Streda, Košice, Nitra, Poprad, Prešov, Skalica, Trenčín, Trnava a Žilina.

Trubadur, Opera Paris

V sezóne 2015/16 CINEMAX pripravuje:

21. marec – Boris Godunov (opera, ROH, LIVE)
6. apríl – Giselle (balet, ROH, LIVE)
25. apríl – Lucia z Lammermooru (opera, ROH, LIVE)
26. máj – Capuletiovci a Montecchiovci (opera, Barcelona, LIVE)
27. jún – Werther (opera, ROH, LIVE)

predpredaj vstupeniek na jednotlivé predstavenia celej sezóny nájdete TU…

Informovala: Barbora Menzl Drobná, CINEMAX

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár