Úspech Bratislavského chlapčenského zboru v Taliansku

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A

Bratislava – Bratislavský chlapčenský zbor sa stal absolútnym víťazom medzinárodného zborového festivalu Zelioli 2014. Na festivale sa zúčastnilo 12 speváckych zborov z celého sveta (Kanada, Francúzsko, Švédsko, Nemecko a ďalšie).

Festival prebiehal od 2. do 6. júla, Bratislavský chlapčenský zbor sa predstavil na troch súťažných koncertoch, na ktorých predniesol predovšetkým skladby slovenských autorov. Medzinárodná porota ocenila výraz, intonačnú čistotu a celkový umelecký prejav telesa pod vedením Magdalény Rovňákovej a Gabriela Rovňáka, s klavírnou spoluprácou Dany Hajóssy. ,,Príprava na festival bola veľmi náročná, naštudovali sme 16 nových kompozícií. Náš zbor si týmto víťazstvom doplnil kolekciu zlatých medailí z medzinárodných súťaží (USA, Rusko…)” podelila sa so svojimi dojmami po súťaži dirigentka Magdaléna Rovňáková. Bratislavský chlapčenský zbor týmto úspechom uzavrel svoju 32. umeleckú sezónu, počas ktorej sa predstavil na koncertných pódiách v Kanade, Rusku a Taliansku. Naďalej spolupracoval so Slovenskou filharmóniou a Operou Slovenského národného divadla.

Viac o BChZ sa dozviete na

www.bchz.sk

Viac o festivale sa dozviete na

www.festivalzelioli.com

Zdroj: BChZ

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár