Úspech Slovenského filharmonického zboru v Hamburgu

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Hamburg – S veľkým úspechom sa v sobotu 24. októbra 2015 uskutočnil a capella koncert Slovenského filharmonického zboru v St. Johanniskirche v Hamburgu pod taktovkou jeho zbormajstra Jozefa Chabroňa.

Podujatie pripravila hamburská agentúra HappyNewEars. Dominantou programu bol jedno z kľúčových diel svetovej zborovej tvorby „Vesperae“ (Nešpory) Sergeja Rachmaninova, op. 37. Zbor využil príležitosť a uviedol aj diela nestora slovenskej duchovnej tvorby Mikuláša Schneidera-Trnavského „Jubilate deo“ a „Domine non sum dignus“ a staroslovanský „Otče náš“ moravského autora Arnošta Förchtgotta-Tovačovského.

Slovenský filharmonický zbor v Berlíne.

Slovenský filharmonický zbor v Hamburgu.

Publikum si s veľkým záujmom vypočulo koncert a náležite ocenilo vynikajúci profesionálny výkon telesa. Uvítalo, že pred každou časťou diela Rachmaninova zaznel preklad textov v nemeckom jazyku (čítala Barbara Nüsse). Sála bola obsadená do posledného miesta.

Slovenský filharmonický zbor je špičkový profesionálny súbor svetového renomé. Je cťou pre každého organizátora pripraviť jeho vystúpenie. V rámci svojho nemeckého turné účinkoval aj na slávnostnom koncerte v Berlíne, ktorý Veľvyslanectvo SR a Slovenský inštitút v Berlíne pripravili na 27. októbra 2015 k Roku Ľudovíta Štúra. Odznelo na ňom dielo Egona Kráka „Pútnici“, venované Ľudovítovi Štúrovi.

Na koncerte sa za Veľvyslanectvo SR a Slovenský inštitút v Berlíne zúčastnila riaditeľka Viera Polakovičová.

Slovenský filharmonický zbor v Berlíne, zľava: manažérka zboru M. Kušková, zbormajster J. Chabroň, riaditeľka Slovenského inštitútu v Berlíne V. Polakovičová

Slovenský filharmonický zbor v Hamburgu,
zľava: manažérka zboru M. Kušková, zbormajster J. Chabroň,
druhá sprava: riaditeľka Slovenského inštitútu v Berlíne V. Polakovičová

Slovenský filharmonický zbor v Berlíne.

Slovenský filharmonický zbor v Hamburgu.

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár