Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

29. októbra 2015 redakcia Sezóna 2015/2016

Úspech Slovenského filharmonického zboru v Hamburgu

St. Johannis Kirche v Hamburgu, Nemecko
Veľkosť písma
A
A
A
Hamburg – S veľkým úspechom sa v sobotu 24. októbra 2015 uskutočnil a capella koncert Slovenského filharmonického zboru v St. Johanniskirche v Hamburgu pod taktovkou jeho zbormajstra Jozefa Chabroňa.

Podujatie pripravila hamburská agentúra HappyNewEars. Dominantou programu bol jedno z kľúčových diel svetovej zborovej tvorby „Vesperae“ (Nešpory) Sergeja Rachmaninova, op. 37. Zbor využil príležitosť a uviedol aj diela nestora slovenskej duchovnej tvorby Mikuláša Schneidera-Trnavského „Jubilate deo“ a „Domine non sum dignus“ a staroslovanský „Otče náš“ moravského autora Arnošta Förchtgotta-Tovačovského.

Slovenský filharmonický zbor v Berlíne.
Slovenský filharmonický zbor v Hamburgu.

Publikum si s veľkým záujmom vypočulo koncert a náležite ocenilo vynikajúci profesionálny výkon telesa. Uvítalo, že pred každou časťou diela Rachmaninova zaznel preklad textov v nemeckom jazyku (čítala Barbara Nüsse). Sála bola obsadená do posledného miesta.

Slovenský filharmonický zbor je špičkový profesionálny súbor svetového renomé. Je cťou pre každého organizátora pripraviť jeho vystúpenie. V rámci svojho nemeckého turné účinkoval aj na slávnostnom koncerte v Berlíne, ktorý Veľvyslanectvo SR a Slovenský inštitút v Berlíne pripravili na 27. októbra 2015 k Roku Ľudovíta Štúra. Odznelo na ňom dielo Egona Kráka „Pútnici“, venované Ľudovítovi Štúrovi.

Na koncerte sa za Veľvyslanectvo SR a Slovenský inštitút v Berlíne zúčastnila riaditeľka Viera Polakovičová.

Slovenský filharmonický zbor v Berlíne, zľava: manažérka zboru M. Kušková, zbormajster J. Chabroň, riaditeľka Slovenského inštitútu v Berlíne V. Polakovičová
Slovenský filharmonický zbor v Hamburgu,
zľava: manažérka zboru M. Kušková, zbormajster J. Chabroň,
druhá sprava: riaditeľka Slovenského inštitútu v Berlíne V. Polakovičová
Slovenský filharmonický zbor v Berlíne.
Slovenský filharmonický zbor v Hamburgu.

Zdieľať:

O autorovi

redakcia
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

Videozáznam tlačovej konferencie Národného divadla Košice k sezóne 2023/2024