Dnes je: piatok, 21. 9. 2018, meniny má: Matúš, zajtra: Móric

Úspech sólistov banskobystrickej Štátnej opery v Japonsku

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Banská Bystrica – Vo štvrtok 8. februára 2018 sa na Slovensko vrátili sólisti Štátnej opery z 34. koncertného turné po Japonsku, ktoré sa konala pod záštitou ministra kultúry SR Mareka Maďariča.

Operní speváci Katarína Procházková, Šimon Svitok, Dušan Šimo, Helena Becse Szabó, Judita Andelová a Peter Malý za klavírneho sprievodu Martiny Svitkovej uviedli dva koncerty v mestách Osaka a Zuši. Japonským divákom ponúkli kostýmované poloscénické predvedenie Bizetovej opery Carmen, v druhej časti odzneli populárne operné a operetné melódie. Ako pre Opera Slovakia uviedla vedúca propagácie Štátnej opery Katarína Uhríková, ,,o koncerty banskobystrických sólistov bol veľký záujem – v koncertnej hale v Osake ich videlo okolo 900 divákov, v Zuši si ich prišlo vypočuť približne 500 priaznivcov operného umenia”.

Osaka City Central Public Hall,
zdroj: internet

Na oboch vystúpeniach sa zúčastnil veľvyslanec SR v Japonsku Marián Tomášik, v Osake honorárny konzul SR v Japonsku Širo Murai a v meste Zuši aj primátor mesta. Na všetkých oficiálnych stretnutiach, ktorých sa zúčastnil riaditeľ Štátnej opery PhDr. Rudolf Hromada, rezonovalo nedávne udelenie Ceny ministra zahraničných vecí Japonska Štátnej opere za zásluhy pri prehlbovaní vzájomného porozumenia medzi Japonskom a Slovenskom prostredníctvom hudby (písali sme o tom TU…). 34. koncertné turné Štátnej opery v Japonsku sa konalo pod záštitou ministra kultúry SR Mareka Maďariča.

O tom, že koncerty banskobystrických sólistov mali úspech, svedčí aj skutočnosť, že umelci dostali pozvanie na účinkovanie v Japonsku aj v lete 2018.

Informovala: Katarína Uhríková, ŠO


Ak vás tento článok zaujal a chceli by ste byť informovaní o novinkách na webe Opera Slovakia, prihláste sa na odber pravidelného týždenného newslettera.

Podporte časopis Opera Slovakia a získajte vstupenky do Opery SND alebo knihu
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

redakcia

Zanechajte komentár