Úspech sólistov Štátnej opery v Japonsku

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Banská Bystrica – V utorok 21. januára 2014 sa z Japonska v skorých raných hodinách vrátili sólisti banskobystrickej Štátnej opery. Svoje spevácke umenie predviedli v „krajine vychádzajúceho slnka“ už 26. krát.

Operní sólisti Oľga Hromadová, Alžbeta Trgová, Patrícia Solotruková, Dušan Šimo, Šimon Svitok, Ivan Zvarík a klaviristka Martina Svitková úspešne uviedli koncert vo vypredanej sále v Jokohame. V prvej časti vystúpenia predviedli kostýmovaný a poloinscenovaný prierez operou W. A. Mozarta Don Giovanni, v druhej časti zazneli známe operné, operetné a muzikálové melódie. Tak ako predchádzajúce koncerty aj tento sa uskutočnil pod záštitou ministra kultúry SR Mareka Maďariča a veľvyslanca Slovenskej republiky v Japonsku Michala Kottmana.

Dôležité boli tiež rokovania riaditeľa Štátnej opery Rudolfa Hromadu a umeleckého šéfa Šimona Svitka nielen so známymi, ale i novými japonskými organizátormi kultúrnych podujatí. Počas rozhovorov prejavili veľký záujem o budúcu koncertnú prezentáciu našich operných umelcov. Banskobystričania už teraz vedia, že do Japonska znovu pocestujú tento rok v júli a absolvujú najmenej 7 vystúpení na ostrovoch Hokkajidó, Honšú a Kjúšu.

Informovala: PhDr. Katarína Uhríková, ŠOBB

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár