Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

Reklama

12. februára 2015 Ľudovít Vongrej Sezóna 2014/2015

V Aténach sa konal koncert klasickej hudby pod názvom „Piesne zo Slovinska a Slovenska“

D. Vezyroglou, Z. Z. Vidovič, B. Preisinger, Koncert klasickej hudby v Aténach pod názvom „Piesne zo Slovinska a Slovenska“
Veľkosť písma
A
A
A
Atény – Dňa 8. februára 2015 sa konal v Národnej opere Grécka, v Divadle Olympia v Aténach, koncert klasickej hudby pod názvom „Piesne zo Slovinska a Slovenska“, v interpretácii slovenskej opernej speváčky Barunky Preisinger, členky Národnej opery Grécka a slovinskej opernej speváčky Zinovii Zafiriadou Vidovič.

Slovenská mezzosopranistka Barunka Preisinger, členka Národnej opery Grécka, vystúpila na koncerte s výberom skladieb Alexandra Moyzesa, Dezidera Kardoša, Eugena Suchoňa a Mikuláša Schneidera-Trnavského. V podaní gréckej opernej speváčky Zinovii Zafiriadou Vidovič, laureátky viacerých zahraničných ocenení (z Nemecka, Rakúska, či Grécka), odzneli diela slovinských skladateľov Antona Lajovica, Maksa Ungera, Marjana Kozinu, Pavleho Merka, Rada Simonitiho, Josifa Pavčiča a Danila Švaru. Na klavíri speváčky sprevádzal grécky klavirista Dimitris Vezyroglou.

Koncert klasickej hudby slovenských a slovinských hudobných skladateľov o ktorom informovalo Veľvyslanectvo Slovenska v Grécku sa stretol s nadšeným záujmom slovenskej a slovinskej krajanskej komunity a gréckej kultúrnej obce.

Pripravil: Ľudovít Vongrej

Zdroj: Veľvyslanectvo Slovenska v Grécku

Zdieľať:

O autorovi

Ľudovít Vongrej
šéfredaktor Opera Slovakia, predseda redakčnej rady Opera Slovakia, spravodajca, publicista, odborný editor a hudobný producent, člen Slovenského centra Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov (SC AICT)
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

G. Verdi: Nabucco, tlačová konferencia
k premiére Opery SND
(videozáznam Opera Slovakia)