V jubilejnej 100. divadelnej sezóne Opera SND otvára Operné štúdio

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Operné aktivity Slovenského národného divadla v nasledujúcej jubilejnej divadelnej sezóne obohatí projekt, ktorého ambíciou je ponúknuť mladým umelcom ďalší profesionálny rast priamo na pôde tohto divadla, pod vedením a v tvorivej spolupráci s výnimočnými osobnosťami. Projekt vychádza z koncepcie riaditeľa Opery SND Rastislava Štúra.

Opera SND začínajúcim umelcom ponúka umeleckú platformu a prirodzený prechod z umeleckých škôl do profesionálneho divadelného prostredia. Súčasťou Operného štúdia SND budú aj pravidelné, kontinuálne kreatívne dielne, zamerané na detailnú prácu na spevácko-interpretačných schopnostiach, herecko-pohybových zručnostiach a výrazových prostriedkoch mladých spevákov.

Do výberového konania sa môžu prihlásiť absolventi alebo študenti, ktorí končia štúdium na stredných alebo vysokých školách umeleckého zamerania, príležitosť dostanú aj uchádzači s minimálnou javiskovou a divadelnou profesionálnou praxou. Vekové rozpätie uchádzačov je ohraničené od 20 do 35 rokov.

Operné štúdio SND, plagát,
foto: Tibor Koškovský, vizuál: Barbora Šajgalíková

Uchádzač vyplní prihlasovací formulár Operného štúdia a spolu s potrebnými prílohami ho pošle emailom na adresu: opernestudio@snd.sk, najneskôr do 7. júna 2019. (materiály sú k dispozícii na stránke SND TU…).

Výberové konanie sa uskutoční 8. júna a 1. júla 2019 v priestoroch SND.

Odborná komisia vyberie ôsmich uchádzačov, ktorí sa od septembra stanú na jednu divadelnú sezónu členmi Operného štúdia SND. Každý mesiac absolvujú kreatívne dielne pod vedením významných osobností dramatického, operného i tanečného umenia a výsledkom bude galakoncert a naštudovanie operného diela.

Ako svoj prvý titul uvedie Operné štúdio SND barokovú operu Henryho Purcella Dido a Aeneas a k storočnici SND dielo slovenského skladateľa Jozefa Grešáka Zuzanka Hraškovie inšpirované literárnou predlohou P. O. Hviezdoslava. Operné štúdio SND bude pri realizácii projektu úzko spolupracovať s Hudobným centrom.

Podrobné informácie, podmienky výberového konania a prihlasovací formulár nájdete na www.snd.sk/operne-studio

zdroj: Opera SND www.snd.sk

video

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár