V Modrom Kameni sa uskutoční 1. ročník festivalu Modrokamenská hudobná slávnosť

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Modrý Kameň – V najmenšom slovenskom meste Modrý kameň sa rozhodlo občianske združenie ORGANYzácia uskutočniť nový festival komornej hudby s názvom Modrokamenská hudobná slávnosť. 1. ročník festivalu, na ktorom odznejú odznejú štyri koncerty, sa uskutoční 12. a 13. septembra 2015.

Modrý Kameň – malebné mestečko v okrese Veľký Krtíš – skrýva nielen hradnú zrúcaninu s barokovým kaštieľom, ale aj unikátne Múzeum bábkarských kultúr a hračiek. Podľa sčítania ľudu z roku 2001 ide o najmenšie slovenské mesto s 1300 obyvateľmi. Občianske združenie ORGANYzácia, ktoré organizuje napr. aj známy Bratislavský organový festival na Bratislavskom hrade, sa rozhodlo vdýchnuť krásnej Palote Kaštieľa, reprezentatívnej hradnej sále v Modrom Kameni, hudobný život.

Hrad Modrý Kameň, Palota kaštieľa

Hrad Modrý Kameň, Palota kaštieľa

Na prvom ročníku festivalu komornej hudby odznejú 4 koncerty: vokálny recitál mladého basbarytonistu Tomáša Šelca, recitál špičkového akordeonistu Borisa Lenka so súčasnou slovenskou hudbou, koncert flautistky Martiny Mestickej a klaviristu Mareka Vrábla a záverečný koncert world music PaCoRa Tria (Stanislav Palúch – husle, Marcel Comendant – cimbal, Róbert Ragan – kontrabas) s hosťujúcou speváčkou Slávkou Horváthovou.

Koncerty so symbolickým vstupným 1,- Euro sa začínajú vždy o 15.00 a 16.30. Medzi koncertmi je publikum pozvané na malé občerstvenie a stretnutie s umelcami. Spoluorganizátorom Modrokamenskej hudobnej slávnosti je Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek. Vstupenky sú v predpredaji týždeň pred konaním koncertov v pokladni na Hrade Modrý Kameň a hodinu pred koncertmi.

MODROKAMENSKÁ HUDOBNÁ SLÁVNOSŤ 2015

program

Sobota 12. septembra 2015

15.00 Tomáš Šelc – basbarytón, Marek Vrábel – klavír
16.00 čaša vína
16.30 Boris Lenko – akordeón

Nedeľa 13. septembra 2015

15.00 Martina Mestická – flauta, Marek Vrábel – klavír
16.00 čaša vína
16.30 PaCoRa Trio (Stanislav Palúch – husle, Marcel Comendant – cimbal, Róbert Ragan – kontrabas),
hosť: Slávka Horváthová – spev

Hrad Modrý Kameň, Palota kaštieľa
vstupné: 1,- EUR, predaj týždeň pred koncertmi a hodinu pred koncertom v pokladni Múzea (deti do 3 rokov a ZŤP zdarma)

Hlavný organizátor: ORGANYzácia
Spoluorganizátor: Slovenské národné múzeum – Múzeum bábkarských kultúr a hračiek. Festival vznikol s podporou Ministerstva kultúry SR a Hudobného fondu.

Modrokamenská hudobná slávnosť, plagát

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

šéfredaktor Opera Slovakia, predseda redakčnej rady Opera Slovakia, spravodajca, publicista, odborný editor a hudobný producent, člen Slovenského centra Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov (SC AICT)

Zanechajte komentár