Večer s Puccinim z La Scaly v podaní Jonasa Kaufmanna v kinách CINEMAX

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Kiná CINEMAX zaradili do svojej letnej programovej ponuky ďalšiu opernú lahôdku, tento raz v podobe záznamu jedinečného koncertu zo slávnej milánskej opery La Scala s názvom Jonas Kaufmann: Večer s Puccinim. Záznam koncertu svetoznámeho tenoristu si môžu pozrieť milovníci opery už v utorok 16. augusta o 20:00 hod., kedy v kinách CINEMAX naprieč Slovenskom zaznejú árie a scény z opier Turandot, Tosca, Manon Lescaut, La fanciulla del West a ďalších, v dokonalej zvukovej i obrazovej podobe.

Päť prídavkov a štyridsaťminútový aplauz nasledoval v polovici júna minulého roku v milánskej opere La Scala po vystúpení nemeckého speváka Jonasa Kaufmanna. Vypredaný koncert sa stal jednou z najsledovanejších udalostí sezóny. Neopakovateľný zážitok si teraz môžu dopriať diváci v kinách CINEMAX naprieč Slovenskom v podobe záznamu tohto nezabudnuteľného koncertu pod taktovkou nemeckého dirigenta Jochena Riedera. Hrá orchester Filarmonica della Scala.

Jonas Kaufmann: Večer s Puccinim, 2015 Jonas Kaufman, Filarmonica della Scala, foto: Brescia/Amisano, Teatro alla Scala

Jonas Kaufmann: Večer s Puccinim, 2015
Jonas Kaufmann, Filarmonica della Scala,
foto: Brescia/Amisano, Teatro alla Scala

Svetovo uznávaný spevák Jonas Kaufmann predstavil nadšenému obecenstvu najznámejšie operné lahôdky Giacoma Pucciniho, ktoré oslovujú nielen skúsených operných divákov, ale dokážu pritiahnuť aj nových poslucháčov. Jednou z takých je i nesmrteľná ária Kalafa z opery Turandot Nessun dorma, ktorá má špeciálne miesto aj v srdci samotného Jonasa Kaufmana. „Milujem túto áriu. Mal som dvadsať jedna, keď sa konal legendárny koncert Troch tenorov a ešte dlho potom som z nej mal rešpekt. Ešte aj dnes sa mi zrýchli tep, kedykoľvek ju počujem, alebo spievam,“ zveril sa umelec.

Kaufmannov tenor je oslavovaný pre svoju neuveriteľnú silu, bezchybnú techniku a všestrannosť. Pucciniho postavy spieval známy spevák počas celej svojej kariéry mnohokrát a vždy ho sprevádzal obrovský obdiv a uznanie kritikov i publika. Ale nie je to len hlas, ktorý robí operného speváka hviezdou Kaufmannovho formátu. Jonas Kaufmann má dar, skutočne sa vcítiť do každej svojej novej postavy. A výsledok? Jedny z najúchvatnejších a najintenzívnejších operných vystúpení, aké ste kedy videli. Presne také, aké teraz zažijete vo svojom kine CINEMAX počas večera s Jonasom Kaufmannom a jeho milovaným Puccinim.

V kinách na divákov čaká pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz!

Jednoducho – maximálny kultúrny zážitok!

Viac informácií a predaj vstupeniek TU…  a v kinách CINEMAX.

Informovala: Barbora Menzl Drobná, CINEMAX

video

Jonas Kaufmann, Večer s Puccinim

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár