Veľké slovenské hlasy: Bratislavský koncert Simony Houda-Šaturovej

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Ďalším koncertom agentúry Kapos v rámci cyklu Veľké slovenské hlasy bude koncert bratislavskej rodáčky Simony Houda-Šaturovej, ktorá v júni vystúpi na svojom prvom recitáli na Slovensku.

Na Slovensku sme ju mali možnosť počuť ako Adinu v opernej inscenácii SND Nápoj lásky v marci 2012 a v júni 2013 ako koncertnú partnerku svetovej opernej hviezdy Mariusza Kwieciena na fantastickom bratislavskom koncerte v Slovenskej filharmónii.

Simona Houda-Šaturová zaspieva svoj prvý recitál na Slovensku 25. júna 2014. V Malej sále Slovenskej filharmónie v Bratislave s klavírnym sprievodom Pavla Kaspara zaspieva árie z oratórií G. F. Händla, J. Haydna, W. A. Mozarta, ako aj árie z opier G. Rossiniho, V. Belliniho, G. Pucciniho a Ch. Gounoda.

Veľké slovenské hlasy

Simona Houda-Šaturová

soprán

Malá sála Slovenskej filharmónie v Bratislave

25. jún 2014

Vstupenky sú už v predpredaji

V CENE OD 15 DO 35

www.kapos.sk

Simona Houda- Šaturová, baner

Pochádza z Bratislavy, no žije a pôsobí v Prahe, ako aj na mnohých scénach po celom svete. Slovenské publikum malo doteraz málo príležitostí počuť jej ,,svetlý, guľatý a pružný hlas, výnimočné legato, precítené a vášnivé podanie”. Hudobná kritika ju označuje aj ako mozartovský zázrak, ,,spieva s neotrasiteľnými koloratúrami, precítenými pianami a štýlovou dokonalosťou”.

Simona Houda - Šaturová

Simona Houda – Šaturová

Medzinárodne sa vyprofilovala ako úspešná koncertná a oratórna interpretka. V roku 2006 debutovala na Salzburgskom festivale a festivale v Lucerne. V tom istom roku spievala pod taktovkou Christopha Eschenbacha sopránový part v Mahlerovej 2. symfónii pri znovuotvorení slávnej Salle Pleyel v Paríži a v roku 2007 s Philadelphia Orchestra vo Filadelfii a Carnegie Hall v New Yorku. Koncertovala tiež v Oslo, Dallase, Tel Avive, Toronte, Detroite, Tokiu, Osake, Viedni, Zürichu a úspechy zožala na prestížnych hudobných festivaloch v Nemecku, Rakúsku, Taliansku, Anglicku a na Pražskej jari.

Je aj vyhľadávanou opernou interpretkou. Zažiarila v Mozartových operách ako Ilia (Idomeneo), Sandrina (La finta giardiniera), Pamina (Čarovná flauta), Konstanze (Únos zo Serailu) či Zuzanka (Figarova svadba). Naostatok slávila veľké úspechy ako Violetta (Verdi: La Traviata) v bruselskom Théâtre de la Monnaie, kde v máji 2014 spieva Gildu (Verdi: Rigoletto). Veľký medzinárodný ohlas mala jej interpetácia Aristey v Myslivečkovej L’Olimpiade v Prahe a koncertne vo Viedni. Spolupracuje s dirigentmi zvučných mien a speváci ju radi pozývajú na svoje koncerty. Tak spoluúčinkovala na turné s Thomasom Quasthoffom či na recitáloch Bryna Terfela a Mariusza Kwieciena (aj v Bratislave).

Nahrávala pre firmy Sony (Carmina Burana, Noel), Hänssler Classic (Haydnove omše), Ondine (Mahler 2.symfonia). V roku 2009 vyšiel vo firme Orfeo jej prvý sólový album s Haydnovými áriami, za ktorých interpetáciu sa v novembri 2009 dostala medzi prestížne odporúčania magazínu Gramophone – Editor’s Choice. Je držiteľkou Ceny Nadácie Charlotty a Waltera Hamelových za vynikajúce spevácke výkony (Lübeck 2007) a Ceny Thálie (ČR) za najlepší operný výkon v roku 2001.

www.saturova.com

Rigoletto v Bruseli – Gilda: SIMONA HOUDA-ŠATUROVÁ
celú nahrávku opery nájdete ju TU…

rIGOLETT

Viac informácií o koncerte nájdete na

www.kapos.sk

Pripravil: Ľudovít Vongrej

Zdroj: Kapos

Foto: saturova.com

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

šéfredaktor Opera Slovakia, predseda redakčnej rady Opera Slovakia, spravodajca, publicista, odborný editor a hudobný producent, člen Slovenského centra Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov (SC AICT)

Zanechajte komentár