Veľkolepý Festival Ruského Klasického Baletu už v októbri v Bratislave

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Príďte zažiť tú najvyššiu umeleckú kvalitu ruských baletných sólistov a tanečníkov z Moscow State Ballet, ktorí v rámci svojho európskeho turné zavítajú aj do Bratislavy. Počas štyroch večerov (17. – 20. októbra 2019) si návštevníci Festivalu Ruského Klasického Baletu budú môcť v AXA aréne NTC Bratislava vychutnať tie najslávnejšie baletné diela v podaní 32 tanečníkov z najlepších baletných škôl v Rusku na čele s Ľudmilou Titovou.

(reklamný článok Show Slovakia)

Ľudmila Titova, primabalerína Moscow State Ballet, je absolventka Moskovskej štátnej akadémie Veľkého divadla v Moskve. Noviny The Gulf Times ju nazvali ,,baletka a učiteľka svetovej triedy”. Zároveň sa stala jednou z hrdiniek dokumentárneho filmu o histórii baletu ,,Symboly ruského baletu”.

Spolu s Ľudmilou zavítajú do Bratislavy aj ďalší skvelí tanečníci, ktorí sa radia k špičke ruského baletu. Sergej Skvorcov, Lyakisheva Daria Dmitrievna, Aleksej Konkin, Aleksandr Pokotilov sú absolventi významných ruských baletných škôl a sólistami popredných ruských divadiel. Vidieť a zažiť ich dokonalé tanečné umenie na vlastné oči, ktoré spája vysokú úroveň technických zručností a vynikajúcich hereckých schopností, ktoré dokážu vniesť do tanca, je skutočným pôžitkom.

P. I. Čajkovskij: Labutie jazero, zdroj: Show Slovakia

Návštevníci festivalu sa môžu tešiť na príbehy štyroch z najväčších baletných diel, ktorých strhujúcu atmosféru dopĺňajú úžasné kulisy a kostýmy vystihujúce ducha danej doby:

  • LABUTIE JAZERO – 17. 10. 2019

Festival Ruského Klasického Baletu otvorí celosvetovo najslávnejší balet inšpirovaný ruskými ľudovými rozprávkami P. I. Čajkovského. Prvýkrát bol uvedený 4. marca 1877 na javisku Moskovského Veľkého divadla a odvtedy zostáva najobľúbenejším baletným dielom divákov po celom svete.

  • RÓMEO A JÚLIA – 18. 10. 2019

Najznámejší príbeh lásky a smrti podľa predlohy tragédie od W. Shakespeara umocnený strhujúcou hudbou S. S. Prokofieva. Premiéra baletu v skrátenej verzii sa uskutočnila v roku 1938 v Brne. Následne bol balet upravený a jeho výslednú podobu prvýkrát uviedli v Mariinskom divadle v Petrohrade v roku 1940.

S. S. Prokofiev: Romeo a Júlia, zdroj: Show Slovakia
  • LUSKÁČIK – 19. 10. 2019

Rozprávkový balet od P. I. Čajkovského, ktorého literárnou predlohou bola Dumasova adaptácia Hoffmanovej rozprávky Luskáčik a kráľ myší bol prvýkrát bol uvedený 18. decembra 1892 v Mariinskom divadle v Petrohrade. Je považovaný za druhý najslávnejší balet z hľadiska uznania aj počtu predstavení.

  • SPIACA KRÁSAVICA – 20. 10. 2019

Festival uzavrie ďalší rozprávkový balet skladateľa P. I. Čajkovského o Šípkovej Ruženke Spiaca krásavica. Jeho premiéra bola 3. januára 1890 v Mariinskom divadle v Petrohrade a postupne sa stal popredným svetovým dielom baletného umenia.

P. I. Čajkovskij: Spiaca krásavica, zdroj: Show Slovakia

Organizátor podujatia, spoločnosť Show Slovakia, pripravil pre milovníkov baletu, ktorí si nechcú dať ujsť ani jedno zo štyroch vystúpení skvelú ponuku. Pri kúpe vstupenky na tri predstavenia na rovnaké miesto v rovnakej cenovej kategórii bude vstupenka na štvrté predstavenie na tom istom mieste zdarma.

Vstupenky na všetky predstavenia, vrátane permanentky, zakúpite v sieti TICKETPORTAL.

Informoval: Vladimir Baryshev, Show Slovakia│www.showslovakia.sk

video

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Comments are closed.