Verdiho Maškarný bál z Bavorskej štátnej opery v kinách CINEMAX

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – V máji obohatí programovú ponuku kín CINEMAX záznam Verdiho opery Maškarný bál z Bavorskej štátnej opery pod taktovkou Zubina Mehtu. V hlavných postavách sa predstavia Anja Harteros (Amelia), Piotr Beczala (Riccardo), George Petean (Renato) a ďalší. Vybrané kiná CINEMAX uvedú záznam predstavenia v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Košice, Nitra, Poprad, Prešov, Trenčín, Trnava a Žilina, už v utorok 2. mája 2017 o 19:00.

Produkcia opery Maškarný bál si vyslúžila už niekoľko skvelých hodnotení: „Impozantná vokálna slávnosť“ (Bayerische Staatszeitung), ,,Speváci dostali publikum do vytrženia“ (Bayerische Staatszeitung), ,,Absolútny triumf” (La Razón), ,,Táto produkcia ukazuje, aká môže byť utopická opera” (Abendzeitung).

Opera zaznie pod taktovkou bývalého hudobného riaditeľa Bavorskej štátnej opery Zubina Mehtu, ktorý sa do mníchovskej opery vrátil v roku 2016, aby dirigovaním Verdiho majstrovského diela oslávil svoje 80-te narodeniny. Pozoruhodné obsadenie tejto opery tvoria sopranistka Anja Harteros spievajúca Ameliu po prvýkrát a ,,napĺňajúca každý tón s verdiovskou intenzitou”, tenor Piotr Beczala, ako ,,vizuálne a hlasovo temperamentný Riccardo” a George Petean ako ,,príkladný” Renato (Neue Musikzeitung). V produkcii režiséra Johannesa Eratha tento historicky založený príbeh nedovolenej lásky, sprisahania a zrady sa odohráva v surrealistickom, tienistom prostredí transformovaného osvetlením a projekciou. Osobitná pochvala bola udelená nadšenými kritikmi maestrovi Mehtovi, ktorý “vytvoril intenzívne hudobné spojenia, čarovne viedol svoj orchester a neprekonateľné hlasy tak ľahko, ako keď vzduch nadnáša paraglajdistu… ,,Po hudobnej stránke bolo toto predstavenie ako sen” (Frankfurter Allgemeine Zeitung).

Diváci kín CINEMAX si Verdiho operu Maškarný bál môžu pozrieť zo záznamu z Mníchova s anglickými titulkami už v utorok 2. mája o 19:00.

G. Verdi: Maškarný bál, Bavorská štátna opera Mníchov, 2016,
Anja Harteros (Amelia), George Petean (Renato),
foto: Wilfried Hösl

G. Verdi: Maškarný bál, Bavorská štátna opera Mníchov, 2016,
Okka von der Damerau (Ulrica), Piotr Beczala (Riccardo), Sofia Fomina (Oscar), George Petean (Renato), zbor,
foto: Wilfried Hösl

V kinách na divákov čaká ako už tradične prípitok, pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz! Jednoducho maximálny kultúrny zážitok.

Viac informácii o operno-baletnej sezóne 2016/2017 v kinách CINEMAX nájdete TU…

Viac informácií a predaj vstupeniek na www.cine-max.sk a v kinách CINEMAX v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Košice, Nitra, Poprad, Prešov, Trenčín, Trnava a Žilina.

Využite možnosť kúpiť si vstupenku v predpredaji výhodnejšie!

Informovala: Barbora Menzl Drobná, CINEMAX

PR článok

video

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár