Verdiho Trubadúr v priamom prenose z Royal Opera House sa chystá do kín CINEMAX

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Január bude v kinách CINEMAX končiť maximálnym kultúrnym zážitkom. Ten čaká na divákov priameho prenosu Verdiho opery Trubadúr. Bez toho, aby museli prekonávať dlhé vzdialenosti si prenos z londýnskej Royal Opera House môžu pozrieť spolu s tisíckami ďalších divákov po celom svete. Stačí navštíviť svoje kino CINEMAX v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Dunajská Streda, Košice, Nitra, Poprad, Prešov, Trenčín, Trnava a Žilina a 31. januára o 20:10 sa prostredníctvom filmového plátna dostať priamo do centra diania.

Verdiho Trubadúr (Il trovatore) je jednou z veľkých opier obdobia romantizmu, príbeh vášne a krvi, lásky a pomsty, katastrofy a vraždy. Verdi prostredníctvom tohto diela prináša drámu, milostné duety, ohnivé sóla a strhujúce zbory. Pod dirigentskou taktovkou Angličana Richarda Farnesa sa v inscenácii nemeckého režiséra Davida Böscha v hlavných postavách predstavia: arménska sopranistka Lianna Haroutounian (Leonora), americký tenor Gregory Kudne (Manrico), gruzínska mezzosopranistka Anita Rachvelishvili (Azucena) a pôvodne ohláseného Dmitrija Hvorostovského, ktorý zo zdravotných dôvodov zrušil všetky svoje predstavenia, zastúpi ukrajinský barytonista Vitaliy Bilyy (Gróf di Luna).

Diváci kín CINEMAX si Verdiho operu Trubadúr môžu pozrieť v priamom prenose s českými titulkami už v utorok 31. januára o 20:10.

G. Verdi: Tubadúr, Royal Opera House, 2016,
Gregory Kunde (Manrico), Anna Pirozzi (Leonora),
foto: Clive Barda

Giuseppe Verdi: Trubadúr
Royal Opera House
priamy prenos v kine CINEMAX
31. januára 2017

Dirigent: Richard Farnes
Réžia: David Bösch
Scéna: Patrick Bannwart
Kostýmy: Meentje Nielsen
Svetlo: Olaf Winter

osoby a obsadenie reprízy 31. januára 2017

Leonora: Lianna Haroutounian
Manrico: Gregory Kunde
Azucena: Anita Rachvelishvili
Luna: Vitaliy Bilyy
Ferrando: Alexander Tsymbalyuk
Ines: Francesca Chiejina
Ruiz: Samuel Sakker

Spoluúčinkuje Orchester a Zbor Royal Opera Chorus
koncertný majster: Sergey Levitin

G. Verdi: Tubadúr, Royal Opera House, 2016,
foto: Clive Barda

V kinách na divákov čaká ako už tradične prípitok, pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz! Jednoducho maximálny kultúrny zážitok.

Viac informácii o operno-baletnej sezóne 2016/2017 v kinách CINEMAX nájdete TU…

Viac informácií a predaj vstupeniek na www.cine-max.sk a v kinách CINEMAX v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Dunajská Streda, Košice, Nitra, Poprad, Prešov, Trenčín, Trnava a Žilina.

Využite možnosť kúpiť si vstupenku v predpredaji výhodnejšie!

Informovala: Barbora Menzl Drobná, CINEMAX

PR článok

fotogaléria

video

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár