Vianočná súťaž Opera Slovakia (2017)

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Milí čitatelia, v predvianočnom čase by sme sa radi odmenili za vašu priazeň malou pozornosťou a preto sme pre vás pripravili Vianočnú súťaž Opera Slovakia aj v roku 2017. Troch z vás, ktorí nám pošlú odpovede na súťažnú otázku, vyžrebujeme a výhercom pošleme darček pod vianočný stromček ako malú pozornosť za vernosť a záujem o internetový časopis Opera Slovakia. Ceny do súťaže venovali naše partnerské inštitúcie.

Súťaž ukončená 17. 12. 2017

Správna odpoveď je Operné gala v Kežmarku

výhercami sa stali

Priska Dobošová, Dolinka

Katarína Želinská, Sabinov

Tadeáš Rzyman, Poprad

Zúčastneným ďakujeme a výhercom gratulujeme

Vo vianočnej súťaži Opera Slovakia v roku 2017 máte možnosť vyhrať:

Slovenské národné divadlo vo fotografiách

Knižná publikácia, ktorá prostredníctvom fotografií ponúka repertoárovú paletu všetkých troch umeleckých súborov SND – Opery, Činohry i Baletu – divadelnej sezóny 2015/2016. Knihu do súťaže venovalo SND.

Ročenka SND 2017/2018

V Ročenke SND môžu diváci nájsť kompletný zoznam hracieho plánu divadelnej sezóny 2017/2018. Knihu do súťaže venovalo SND.

Putovanie (s) operou

DVD Putovanie (s) operou, ktoré vzniklo v roku 2014 pri príležitosti 55. výročia vzniku banskobystrickej Štátnej opery, ponúka pohľad do zákulisia operného divadla. Cenu do súťaže venovala Štátna opera.

Operný vejár

Praktický skladací operný vejár do súťaže venovala Štátna opera.

Antonín Dvořák: Svatá Ludmila

Slovenská filharmónia do vianočnej súťaže Opera Slovakia venovala svoju CD nahrávku oratória pre sóla, zbor a orchester, Op. 71 Svatá Ludmila Antonína Dvořáka na český text Jaroslava Vrchlického. Na CD nahrávke spievajú Adriana Kohútková (Svatá Ludmila), Karla Bytnarová (Svatava), Tomáš Černý (Bořivoj), Ondrej Šaling (roľník | Peasant), Peter Mikuláš (Ivan) a Slovenský filharmonický zbor (zbormajster Petr Fiala). Orchester Slovenskej filharmónie diriguje Leoš Svárovský.

Modlitbičky

Hudobný projekt Modlitbičky je ideou slovenskej klaviristky a skladateľky Jany Bezek, ktorá svojou autorskou tvorbou na rovnomenné básne slovenského básnika Milana Rúfusa spojila predstaviteľov detského spievajúceho sveta so svetom dospelých, profesionálnych a vyzretých hudobníkov. Základným participantom v tejto spolupráci je Bratislavský detský zbor zo Základnej umeleckej školy M. Ruppeldta, pod vedením dirigenta Roberta Tišťana a malý komorný 10-členný orchester, vytvorený špeciálne pre tento projekt z aktívnych hudobníkov, absolventov či študentov VŠMU v Bratislave.

Modlitbičky, obal CD

Jana Bezek zhudobnila jedenásť básní Milana Rúfusa zo zbierky Modlitbičky. Vybrala si jedenásť textov (Deti a modlitbička, Modlitba za osamelé deti, Detské krédo, Plachá modlitba za mamkino srdce, Zimná modlitbička, Večerná modlitba, Modlitba trojkráľová, Poďakovanie za lásku, Modlitba za rodičov, Modlitba modlitieb, Ako bolo na počiatku). CD do súťaže venovalo vydavateľstvo Pavian Records.

Sladká odmena

Darčeky doplní sladká mozartovská pozornosť od internetového časopisu Opera Slovakia.

Súťažná otázka: Ako sa volá charitatívny galakoncert, ktorý organizuje Opera Slovakia každoročne od roku 2014 v letnom období na východnom Slovensku pri príležitosti výročia spustenia prevádzky spravodajsko-publicistického internetového časopisu www.operaslovakia.sk?

fotografia z koncertu…

Odpovede s vašimi kontaktnými údajmi nám posielajte na adresu redakcia@operaslovakia.sk

Súťaž sa začína 14. decembra 2017 a potrvá do 17. decembra 2017. Žrebovanie prebehne 18. decembra 2017 a v ten istý deň zverejníme v tomto článku aj mená troch výhercov.

Prajeme veľa šťastia v našej súťaži.

Redakcia Opera Slovakia

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár