Vianočné a sviatočné koncerty Slovenskej filharmónie

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Slovenská filharmónia pripravila v mesiaci december viacero sviatočných koncertov, ktoré vyvrcholia Silvestrovským a Novoročným koncertom v bratislavskej Redute.

Posvätný čas adventu je úzko spätý okrem iného aj so zvukom organu. V nedeľu 14. decembra o 16.00 h je pripravený organový recitál v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie. Predstaví sa na ňom skvelý rakúsky umelec Woflgang Capek, hlavný organista kostola sv. Augustína vo Viedni.

Woflgang Capek

Woflgang Capek

Na programe nebude chýbať už tradične   neodmysliteľný titul vianočných koncertov – Česká mše vánoční Jana Jakuba Rybu(1765-1815), českého kantora a hudobného skladateľa. Zaznie v rámci koncertného cyklu Stará hudba v interpretácii členov súboru pre starú hudbu Solamente naturali s umeleckým vedúcim Milošom Valentom a speváckeho zboru Vocale ensemble SoLa. Dielo zaznie interpretované na dobových nástrojoch pod taktovkou Róberta Huga, ktorý toto dielo roku 1998 nahral so súborom Capella Regia Musicalis. Omša bola uvedená po prvýkrát pred viac ako 200 rokmi v malom kostolíku v Rožmitáli pod Třemšínem. Program doplnia Rybove pastorely. Koncert súboru starej hudby sa uskutoční v utorok 16. decembra o 19.00 h v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie.

Už tradičné Vianočné koncerty Slovenskej filharmónie a popredného Bratislavského chlapčenského zboru / zbormajsterka Magdaléna Rovňáková/ sa uskutočnia v nedeľu a pondelok 21. a 22. decembra v Koncertnej sieni SF o 19-tej . Sólistkou večerov bude túto sezónu mladá operná speváčka Miriam Garajová a sviatočnú atmosféru umocní recitácia Maestra Ladislava Chudíka. Pripravené sú Vianočné koledy.

Bratislavský chlapčenský zbor

Bratislavský chlapčenský zbor

Pre veľký záujem návštevníkov o Vianočné koncerty sa v nedeľu 21. decembra o 11.00 h bude konať VEREJNÁ GENERÁLKA Vianočných koncertov.

Sviatočné koncerty Slovenskej filharmónie vyvrcholia na Silvestra a Nový rok. Uvedú ich členovia orchestra Slovenskej filharmónie pod taktovkou stáleho hosťujúceho dirigenta Rastislava Štúra. Sólistami budú tenorista Otokar Klein a sopranistka Eva Hornyáková. V programe nebudú chýbať obľúbené melódie Johanna Straussa, Franza Lehára, Emmericha Kálmána a ďalších. Koncerty sa uskutočnia v bratislavskej Redute o 16.00 a 19,00 h.

Slovenská filharmónia

Slovenská filharmónia

Vstupenky na všetky koncerty a Verejnú generálku sú v predaji v Pokladnici SF, Reduta vo všetky pracovné dni : po 9-14, ut-pia 13-19 a hodinu pred koncertom v deň jeho konania.

Online predaj a rezervácie vstupeniek aj cez portál www.navstevnik.sk

www.filharmonia.sk

Informovala: Martina Tolstová, SF

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár