Vianočný komorný koncert súboru Lotz Trio

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Spoločnosť Theodora Lotza, o.z. pozýva na Vianočný komorný koncert súboru Lotz Trio. Na záverečnom koncerte Bratislava Mozart Festival 2014 zaznejú okrem iných skladieb aj Mozartove kompozície napísané pre trio basetových rohov.

Bratislava Mozart Festival 2014 uzavrie svoj úvodný ročník Vianočným koncertom slovensko-rakúskeho súboru Lotz Trio. Zoskupenie, ktoré hrá na historických basetových rohoch – Mozartovom obľúbenom nástroji – priblíži atmosféru komorných koncertov Prešporku a Viedne 18.storočia s presahom do súčasnosti v priestore moderného výtvarného umenia – v Galérii Nedbalka 20. decembra 2014 o 17:00 hod. Zaznejú na ňom, okrem iných, práve Mozartove skladby napísané pre trio basetových rohov. Názov koncertu však napovedá, že návštevníci koncertu budú počuť aj tradičnú vianočnú hudbu, ale v netradičnom nástrojovom prevedení.

Vstupné: 5€ /  3€ (deti, študenti, seniori, ZŤP)

Predpredaj v galérii Nedbalka denne okrem pondelka 13:00 – 19:00 a hodinu pred koncertom.

Festival je realizovaný s podporou Ministerstva kultúry SR.

Bratislava Mozart festival 2014, Lotz Trio, plagát

Zdroj: Spoločnosť Theodora Lotza, o.z.

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár