Vianočný koncert Miroslava Dvorského v Bratislave

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Agentúra Kapos pripravila ďalší zo série koncertov Veľké slovenské hlasy. V adventnom období pozýva na Vianočný koncert medzinárodne úspešného slovenského tenoristu Miroslava Dvorského. Ako hosť vystúpi na koncerte aj mladá sopranistka Andrea Vizvári.

Vianočný koncert Miroslava Dvorského sa uskutoční 3. decembra 2014 v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie v Bratislave. V prvej časti Vianočného koncertu zaspieva Miroslav Dvorský árie zo svojich veľkých rolí a v druhej časti popri tradičných slovenských i medzinárodných koledách odznejú obľúbené vianočné piesne ako Adeste fideles (J.F. Wade), O Holy Night (Adolphe Adam), Panis Angeligus (Cesar Franck) a nebude chýbať ani Stille Nacht (F. X. Gruber). Pod taktovkou dirigenta Martina Leginusa bude umelcov sprevádzať Slovenský národný symfonický orchester a Spevácky zbor Lúčnica. Vstupenky sú dostupné v predpredaji v sieti Ticketportál na na www.kapos.sk

Vianočný koncert Miroslava Dvorského

Koncertná sieň Slovenskej filharmónie Bratislava

3. december 2014 o 19.30 h

Miroslav Dvorský, tenor

Hosť: Andrea Vizvári, soprán

Spevácky zbor Lúčnica

Zbormajsterka: Elena Matušová

Slovenský národný symfonický orchester

Dirigent: Martin Leginus

Miroslav Dvorský

Miroslav Dvorský

Miroslav Dvorský, tenor

Spev študoval na bratislavskom Konzervatóriu a na VŠMU v Bratislave. Počas štúdia absolvoval interpretačný kurz v milánskej La Scale u Luciana Silvestriho. Jeho úspešná kariéra sa začala v roku 1983 v Opere SND, kde debutoval v postave Nemorina v Donizettiho Nápoji lásky.

Roku 1986 sa stal sólistom Opery SND. Je víťazom viacerých medzinárodných súťaží. Už niekoľko rokov patrí k medzinárodnej speváckej elite a spieval na všetkých popredných európskych a svetových scénach, medziiným v milánskej La Scale, v londýnskej Covent Garden, parížskej Opéra National, vo Viedenskej štátnej opere, v Maggio Musicale Fiorentino, Deutsche Oper Berlin, Teatro Comunale di Bologna, Teatro Regio di Torino, Teatro Carlo Felice, Canadian Opera Company, Opéra de Marseille, Municipal Theater of Santiago, Palau de les Arts Reina Sofía v španielskej Valencii, San Francisco Opera, New National Theatre Tokyo.

K jeho profilovým postavám patrí Rodolfo v Pucciniho Bohéme, Alfredo vo Verdiho Traviate, Princ v Dvořákovej Rusalke, Jeník v Smetanovej Predanej neveste, Lenskij v Čajkovského Eugenovi Oneginovi či Faust v Gounodovej opere Faust a Margaréta. Je vítaným hosťom operných scén tiež ako Gabriel von Eisenstein v Straussovom Netopierovi, Cavaradossi v Pucciniho opere Tosca, Jeník v Smetanovej Predanej neveste, Laca Klemeň v Janáčkovej Jenufe, aj ako Albert Gregor v Janáčkej Veci Makropulos. V poslednom období obohatil svoj repertoár o titulnú rolu Lohengrina v rovnomennej Wagnerovej opere, o Hermana v Čajkovského Pikovej dáme a najnovšie o Radamesa vo Verdiho Aide.

Andrea VizváriAndrea Vizvári, soprán

Andrea Vizvári študovala operný spev na Štátnom konzervatóriu a VŠMU v Bratislave. Úspešne sa presadila na mnohých domácich i medzinárodných speváckych súťažiach. Hudobná kritika ju vyhlásila v roku 2010 za Objav roka. Medzičasom je úspešnou členkou Opery SND, kde ju diváci mohli zažiť ako Musettu (Bohéma), Violettu Valéry (La Traviata), Elvíru (Puritáni), Gildu (Rigoletto), Zerlinu (Don Giovanni), Karolku (Jenufa), Adelu (Netopier), Servillu (La clemenza di Tito).

 

Agentúra Kapos pripravuje ďalšie koncerty kvalitných operných spevákov

Milovníci opery sa môžu tešiť aj na ďalšie pripravované koncert Agentúry Kapos. Po Vianočnom koncerte Miroslava Dvorského zavíta na Slovensko kontratenorista Max Emanuel Cenčić (6.12.), po ňom nasleduje koncert basistu Štefana Kocána (11.2.2015) a na Slovensku sa po prvýkrát vďaka agentúre Kapos predstaví tenorista Joseph Calleja (16.6.2015).

www.kapos.sk

Pripravil: Ľudovít Vongrej

Zdroj: Kapos

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

šéfredaktor Opera Slovakia, predseda redakčnej rady Opera Slovakia, spravodajca, publicista, odborný editor a hudobný producent, člen Slovenského centra Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov (SC AICT)

Zanechajte komentár