Vianočný Luskáčik naživo z Royal Opera House na veľkom plátne v kinách CINEMAX

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – V predvianočnom čase prichádza na plátna kín CINEMAX priamy prenos vianočného baletného predstavenia z londýnskej Royal Opera House a to Čajkovského Luskáčik. Vybrané kiná CINEMAX sprostredkujú tento prenos súčasne so stovkami kín na celom svete už vo štvrtok 8. decembra o 20:10. Diváci na Slovensku môžu tento vianočný balet sledovať v kinách CINEMAX, tentokrát okrem tradičných miest Banská Bystrica, Bratislava, Košice, Nitra, Poprad, Trenčín, Trnava a Žilina aj v Dunajskej Strede, Prešove a Skalici.

Je Štedrý deň a kúzelník Drosselmeyer vezme malú Klárku na fantastické dobrodružstvo, v ktorom čas zastane a ona sa dostane cez krajinu snehu do kráľovstva cukroviniek. V Royal Opera House sa rozhodli osláviť 90. narodeniny choreografa a režiséra Petra Wrighta, ktoré oslávil 25. novembra t.r., jeho milovanou slávnou produkciou krásneho vianočného baletu Luskáčik s nádhernou Čajkovského hudbou. V hlavných postavách sa predstavia Lauren Cuthbertson (Cukrová víla), Federico Bonelli (Princ), Francesca Hayward (Klárka), Alexander Campbell (Hans-Peter/Luskáčik), Gary Avis (Kúzelník Drosselmeyer) a ďalší. Orchester Royal Opera House diriguje Boris Gruzin.

Balet Luskáčik sa stal vianočnou klasikou, ktorú by si nikto nemal nechať ujsť. Kiná CINEMAX na celom Slovensku ponúknu priamy prenos baletu Luskáčik z londýnskej Royal Opera House už 8. decembra o 20:10. Tentokrát okrem tradičných miest aj v Dunajskej Strede, Prešove a Skalici.

P. I. Čajkovskij, Luskáčik, Royal Opera House, foto: Bill Cooper

P. I. Čajkovskij, Luskáčik, Royal Opera House,
foto: Bill Cooper

V kinách na divákov čaká ako už tradične prípitok, pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz! Jednoducho maximálny kultúrny zážitok.

Viac informácii o operno-baletnej sezóne 2016/2017 v kinách CINEMAX nájdete TU…

Viac informácií a predaj vstupeniek na www.cine-max.sk a vo všetkých kinách CINEMAX v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Dunajská Streda, Košice, Nitra, Poprad, Prešov, Skalica, Trenčín, Trnava a Žilina.

 

Luskáčik, CINEMAX, Royal Opera House

Informovala: Barbora Menzl Drobná, CINEMAX

PR článok

video

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár