Víťazi svetových hudobných súťaží opäť zavítajú do Žiliny!

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Žilina – Allegretto Žilina, stredoeurópsky festival koncertného umenia, sa koná každoročne v apríli, v kultúrnom a priemyselnom centre severného Slovenska. Počas svojej štvrťročnej histórie sa festival Allegretto Žilina vyprofiloval na jeden z najvýznamnejších festivalov klasickej hudby na Slovensku. Vďaka vynikajúcim mladým umelcom sa Žilina na týždeň zaradí k významným európskym koncertným pódiám.

26. ročník sa bude konať od 18. – 23. apríla 2016 v Dome umenia Fatra, kde sa predstavia žilinskému publiku víťazi najprestížnejších svetových hudobných súťaží. Počas šiestich koncertných večerov vystúpi desať interpretov a dve komorné telesá z 12 krajín.

Otvárací koncert bude patriť výnimočnému talianskemu klaviristovi Federicovi Collimu – laureátovi prestížnej Medzinárodnej klavírnej súťaže v Leedse. Mladý interpret, ktorý koncertuje v prestížnych sálach po celom svete a dostáva uznania od publika aj kritiky, zavíta na Slovensko po prvýkrát a v Žiline sa predstaví s Koncertom pre klavír a orchester č. 3. od S. Rachmaninova. Spoločne s ním vystúpia Janáčkova filharmónia Ostrava a vynikajúci americký dirigent Case Scaglione.

Dom umenia Žilina

Dom umenia Žilina

Medzi ďalšie hviezdy budú patriť fínska sopranistka Tuuli Takala, poľský klarinetista Andrzej Ciepliński, slovinský barytonista Domen Križaj či český husľový virtuóz Josef Špaček – minuloročný držiteľ Ceny festivalu Allegretto Žilina. Po prvýkrát v histórii žilinského festivalu privítame Slovenskú filharmóniu, ktorá bude účinkovať na záverečnom koncerte. Ako sólistka sa predstaví skvelá violončelistka Camille Thomas. Kompletný program festivalu Allegretto Žilina nájdete na www.hc.sk/allegretto

Allegretto Žilina, 2016, plagát

Organizátori spústili predaj abonentiek od 1. marca 2016. Cena abonentnej vstupenky, ktorá platí na všetky koncerty festivalu Allegretto Žilina 2016, je 35,- eur (pre držiteľov zliav 25,- eur). Abonentky je možné zakúpiť v Informačnej kancelárii Štátneho komorného orchestra Žilina.

Predaj lístkov na jednotlivé koncerty začína od 14. marca 2016.

Predpredaj vstupeniek:

Informačná kancelária ŠKO Žilina

Dolný val 47, Žilina

Tel.: +421(0)41 2451111

Po – Pi od 7:00 do 10:30 a od 11:30 do 18:00 a hodinu pred koncertom

Objednávky: vstupenky@skozilina.sk

www.hc.sk/allegretto

Informovala: Ivana Macaríková, Allegretto Žilina

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár