Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

Reklama

29. júna 2015 redakcia Sezóna 2014/2015

William Tell v priamom prenose z Londýna v kinách CINEMAX, tentokrát už aj v Bratislave

Villiam Tell, Royal Opera House, 2015
Veľkosť písma
A
A
A
Bratislava – Posledným operným prenosom aktuálnej operno-baletnej sezóny, ktoré na Slovensku prináša sieť kín CINEMAX, bude prenos Rossiniho opery William Tell z londýnskej Kráľovskej opery v slovenských mestách – Banská Bystrica, Košice, Nitra, Poprad, Trenčín, Trnava, Žilina a po prvýkrát aj v Bratislave, už 5. júla.  Prenos začína výnimočne popoludní. Diriguje Antonio Pappano.

So svojou nepochybne jedinečnou ouvertúrou pomohla Rossiniho posledná opera položiť základy žánru francúzskej „grand opéra“, ktorá dominovala európskym javiskám uprostred 19. storočia. Témou opery je nezávislosť demonštrovaná v boji proti rakúskej okupácii vedenej švajčiarskym lukostrelcom a patriotom Williamom Tellom: v najznámejšej scéne opery Tell zostrelí jablko z hlavy svojho syna, čím inšpiruje svojich krajanov ku vzbure. Rossiniho hudba je vynikajúca, plná nádherných árií, zborov a orchestrov. Pod dirigentskou taktovkou Antonia Pappana zahviezdia Gerald Finley (Tell), John Osborn (Arnold) a Malin Byström (Mathilde). Mladému debutujúcemu talianskemu režisérovi Damianovi Michielettovi sa podarilo vytvoriť spektakulárnu a napínavú produkciu.

Priamy prenos predstavenia začne v nedeľu 5. júla 2015 netradične už poobede o 15:45 hod. William Tell je posledným priamym prenosom operno-baletnej sezóny 2014/15 a zároveň prvým prenosom z Royal Opera House, ktorý bude mať možnosť zažiť bratislavské publikum v kine CINEMAX Bratislava – nachádza sa v nákupnom centre Bory Mall.

V kinách na divákov čaká ako už tradične prípitok, pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz!

Viac informácií a predaj vstupeniek na www.cine-max.sk

a v kinách CINEMAX BANSKÁ BYSTRICA, BRATISLAVA, KOŠICE, NITRA,

POPRAD, TRENČÍN, TRNAVA a ŽILINA.

Sezónu 2015/2016 predstaví CINEMAX už čoskoro.

William Tell_A4

Informovala: Barbora Drobná, CINEMAX

Zdieľať:

O autorovi

redakcia
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

Videozáznam tlačovej konferencie Národného divadla Košice k sezóne 2023/2024