Záhadná igelitová kampaň Opery SND odhalená!

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Slovenské národné divadlo sa prvýkrát v histórii pustilo do špeciálnej teasingovej kampane k dlhoočakávanej premiére opery Ermanna Wolfa-Ferrariho Šperky Madony. Tisícky chodcov prechádzajúcich okolo novej budovy SND si stihli všimnúť fakt, že pred novou budovou SND pokryla časť reklamných plôch, resp. citylightov tajomná igelitová prikrývka s názvom VZÁCNE VECI – NETRHAŤ.

Okoloidúci síce mohli pod priesvitným obalom rozoznať náznak ženskej siluety, o čo však konkrétne išlo, prezradilo SND až 4. mája. Sólisti Opery SND Andrea Vizvári a Daniel Čapkovič slávnostne strhli igelitovú prikrývku, a tým odhalili oficiálny vizuál k pripravovanej premiére, vytvorený fotografkou Evelyn Benčičovou a grafickým dizajnérom Josém Llopisom.

Odhalenie oficiálneho vizuálu k pripravovanej premiére opery Šperky Madony, Andrea Vizváry a Daniel Čapkovič, foto: Natalie Dongová

Odhalenie oficiálneho vizuálu
k pripravovanej premiére opery Šperky Madony,
Andrea Vizváry a Daniel Čapkovič,
foto: Natalie Dongová

„Sme síce štátna organizácia, no to nám nebráni v tom, aby sme pre svojich divákov z času na čas nepripravili netradičnú formu kampane. Vizuál k Šperkom Madony si to priam žiada. V priebehu siedmich dní sme si vyskúšali, ako v praxi funguje pravidlo, že zakázané ovocie chutí najlepšie. Všetky citylighty až na jeden boli napriek jasnej výzve predčasne „odhalené“ zvedavými chodcami. Teasing vzbudil zvedavosť, čím splnil svoj účel. Veríme, že pointa nesklamala,“ vyjadril sa ku kampani riaditeľ Centra marketingu SND, Daniel Rabina.

Trojdejstvová opera skomponovaná talianskym skladateľom Ermannom Wolfom-Ferrarim narába s kontroverznými témami, ktoré v minulosti pobúrili nielen katolícku cirkev. Príbeh mladej Malielly, ktorá svojou krásou učarovala nevlastnému bratovi Gennarovi, rozvíri pokojné vody tradičných mariánskych slávností. Jej pôvab však zaujme aj vodcu talianskej zločineckej skupiny Rafaela, ktorý pre to, aby ju získal, je ochotný ukradnúť šperky rovno zo sochy Panny Márie. Tento trestuhodný čin však spustí sled udalostí, ktoré sa hlavným postavám vymknú spod kontroly.

Odhalenie oficiálneho vizuálu k pripravovanej premiére opery Šperky Madony, Andrea Vizváry a Daniel Čapkovič, foto: Natalie Dongová

Odhalenie oficiálneho vizuálu
k pripravovanej premiére opery Šperky Madony,
Andrea Vizváry a Daniel Čapkovič,
foto: Natalie Dongová

Hlavnú myšlienku kampane zdôvodnil i hudobný riaditeľ SND Friedrich Haider, ktorý toto dielo hudobne naštudoval. „Mimoriadna teasingová kampaň k opere Šperky Madony má aj svoj metaforický podtext. Tie najcennejšie veci sa väčšinou skrývajú pod povrchom a nánosom konvencií vytvorených spoločnosťou. Nie je to inak ani v tomto prípade.“

Sperky Madony_web_02

Šperky Madony na Slovensku po prvýkrát

Opera SND pozýva na predposlednú opernú premiéru 95. sezóny SND – veľkolepého diela talianskeho verizmu skladateľa Ermanna Wolfa-Ferrariho Šperky Madony, ktorá sa uskutoční 29. a 30. mája 2015 v hudobnom naštudovaní Friedricha Haidera a v réžii Manfreda Schweigkoflera. Dielo bude na Slovensku uvedené po prvýkrát.

www.snd.sk

Informovala: Natalie Dongová, SND

video: Imtermezzo z opery Šperky Madony

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár