Zomrel Jozef Malík, klavirista, dlhoročný korepetítor Opery SND

0

Veľkosť písma

  • A
  • A
  • A
Bratislava – Slovenské národné divadlo s hlbokým zármutkom oznamuje, že dňa 26. júla 2014 vo veku nedožitých 62 rokov náhle zomrel koncertný klavirista a dlhoročný korepetítor Opery Slovenského národného divadla Jozef Malík.

Narodil sa v Hlohovci 6. novembra 1952. Študoval na Konzervatóriu i Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Umelec spolupracoval s prvou slovenskou opernou scénou s prestávkami od roku 1979 do roku 2012 a podpísal sa pod množstvo hudobných naštudovaní nových titulov i osobných speváckych kreácií, na ktorých úzko spolupracoval s poprednými sólistami súboru i renomovanými hosťujúcimi umelcami. Osobitne dôležitá bola jeho spolupráca so svetoznámym slovenským tenoristom Petrom Dvorským, ktorého sprevádzal na mnohých koncertoch a s ktorým spolupracoval i na jeho majstrovských kurzoch. Jozef Malík istý čas pôsobil ako pedagóg aj na Hudobnej fakulte VŠMU v Bratislave, v ostatnom čase ho viazala spolupráca s Akadémiou umení v Banskej Bystrici.

Posledná rozlúčka so zosnulým Jozefom Malíkom bude v piatok 1. augusta 2014 o 15.30 hod. v bratislavskom krematóriu.

Informovala: Izabela Pažítková, SND

Podporte časopis Opera Slovakia
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.

O autorovi

Zanechajte komentár