Vitajte na webe nezávislého časopisu o opere, klasickej hudbe a balete Opera Slovakia.

28. júla 2014 redakcia Sezóna 2013/2014

Zomrel Jozef Malík, klavirista, dlhoročný korepetítor Opery SND

Jozef Malík
Veľkosť písma
A
A
A
Bratislava – Slovenské národné divadlo s hlbokým zármutkom oznamuje, že dňa 26. júla 2014 vo veku nedožitých 62 rokov náhle zomrel koncertný klavirista a dlhoročný korepetítor Opery Slovenského národného divadla Jozef Malík.

Narodil sa v Hlohovci 6. novembra 1952. Študoval na Konzervatóriu i Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Umelec spolupracoval s prvou slovenskou opernou scénou s prestávkami od roku 1979 do roku 2012 a podpísal sa pod množstvo hudobných naštudovaní nových titulov i osobných speváckych kreácií, na ktorých úzko spolupracoval s poprednými sólistami súboru i renomovanými hosťujúcimi umelcami. Osobitne dôležitá bola jeho spolupráca so svetoznámym slovenským tenoristom Petrom Dvorským, ktorého sprevádzal na mnohých koncertoch a s ktorým spolupracoval i na jeho majstrovských kurzoch. Jozef Malík istý čas pôsobil ako pedagóg aj na Hudobnej fakulte VŠMU v Bratislave, v ostatnom čase ho viazala spolupráca s Akadémiou umení v Banskej Bystrici.

Posledná rozlúčka so zosnulým Jozefom Malíkom bude v piatok 1. augusta 2014 o 15.30 hod. v bratislavskom krematóriu.

Informovala: Izabela Pažítková, SND

Zdieľať:

O autorovi

redakcia
Zistiť viac
Článok je chránený autorským zákonom a jeho akékoľvek použitie, alebo šírenie bez písomného súhlasu redakcie Opera Slovakia alebo autora je zakázané.
Opera Slovakia o.z. nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v časopise Opera Slovakia.

Komentáre

Pridajte komentár

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť/registrovať.

Videozáznam tlačovej konferencie Národného divadla Košice k sezóne 2023/2024